Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü , ANKARA haberleri

Son Dakika ANKARA haberleri: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin telefonda görüştü.

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü
, ANKARA haberleri
Editör: Derya Demir
30 Kasım 2022 - 23:36
Milli Savunma Bakanı Akar, ABD’li mevkidaşı ile görüştü , ANKARA haberleri, ANKARA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin telefonda görüştü.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin, telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İkili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularının ele alındığı görüşmede, Bakan Akar tarafından; Türkiye ve ABD’nin iki önemli müttefik olduğu, milletimizin ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak üzere Birleşmiş Milletler şartının 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız kapsamında terörle mücadele operasyonlarının yapıldığı, terörle mücadelede iş birliği ve dayanışmanın bölgesel ve küresel barış ve güvenliğe katkı sağlayacağı, bu kapsamda DEAŞ ve diğer tüm terör örgütlerine karşı iş birliğine hazır olduğumuz, operasyonlarda tek hedefin teröristler olduğu, koalisyon güçlerine veya sivillere zarar verilmesinin asla söz konusu olmadığı vurgulandı.

Detaylı bir şekilde, Milli Savunma Bakanı Akar, ABD’li mevkidaşı ile görüştü , ANKARA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ANKARA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum