Milli güreşçilerden 5 madalya

Milli güreşçilerden 5 madalya, Spor Haberleri.

Milli güreşçilerden 5 madalya
Editör: 15Haber
29 Haziran 2022 - 00:58
Milli güreşçilerden 5 madalya, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Cezayir'in konut sahipliğinde düzenlenen 19'uncu Akdeniz oyunlarında coşku sürüyor. Organizasyonun dördüncü gününde hür stilde mücadele eden güreşçilerimiz mindere çıktı.

Sporcularımız günü 1 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile noktaladı. 57 kiloda Muhammed Karavuş, finalde İspanyol Vartanov'u 9 - 2 yenerek altın madalya kazandı.

Hür tarz 76 kiloda mindere meydana çıkan Samet Ak ise gümüş madalya elde etti. Milli güreşçi, Mısırlı rakibine 11 - 1 yenildi ve kürsünün ikinci basamağına çıktı.

86 kiloda yarışan Fatih Erdin de gümüş madalyanın sahibi oldu. Milli pehlivan final mücadelesinde San Marinolu rakibine 4 - 1 mağlup oldu ve ikincilikte kaldı.

97 kiloda Feyzullah Aktürk ise altın madalyayı son saniyede kaçırdı. Makedon rakibine 4 - 3 yenilen ulusal sporcu, gümüş madalyanın sahibi oldu.

125 kiloda Salim Ercan bronz madalya maçında rakibini 35 saniyede mağlup etmeyi başardı. Cezayirli rakibini 10 - 0'lık teknik üstünlükle yenen ulusal sporcu, Akdeniz oyunlarını bronz madalya ile tamamladı.

Özgür stil 65 kiloda bronz maçına meydana çıkan Münir Recep Aktaş ise Sırp rakibine 4 - 0 yenildi ve organizasyonda madalya elde edemedi.

Bayan güreşçilerimiz de performanslarıyla uyarı çekti. 5 ulusal sporcumuz altın madalya için mindere çıkacak.

Kadınlar 50 kiloda Evin Demirhan Yavuz, 53 kiloda Zeynep Yetgil, 57 kiloda Bediha Gün, 68 kiloda Buse Tosun Çavuşoğlu ve 76 Kiloda Yasemin Adar Yiğit rakiplerini yenerek finale yükseldi.  

Milli güreşçilerden 5 madalya, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Milli güreşçilerden 5 madalya haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum