Milletvekili Tutdere, özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinledi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhurbaşkanlığı Meclis Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Özel Güvenlik ve Gençleri Koruma Derneği'ni ziyaret ederek özel güvenlik görevlilerinin yaşadığı sorunları dinledi.

Milletvekili Tutdere, özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinledi
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 14:24
Milletvekili Tutdere, özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinledi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhurbaşkanlığı Meclis Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Özel Güvenlik ve Gençleri Koruma Derneği'ni ziyaret ederek özel güvenlik görevlilerinin yaşadığı sorunları dinledi.
Özel güvenlik görevlilerinin ziyaret sırasında yaşadıkları sorunlara dikkat çeken Milletvekili Tutdere, başkanlık sisteminde büyük bir hukuksuzluk ve adaletsizlik olduğuna dikkat çekti.
Sistem değişikliğine ihtiyaç olduğunu ve sistem değiştirilmezse daha büyük sorunların ortaya çıkacağını belirten Milletvekili Tutdere, “Adıyaman'ın birçok sorunu var, bunlardan biri de genç işsizliği. Özel güvenlik çalışanlarının sorunlarını bir bütün olarak Adıyaman'ın işsizliği genel sorunu içinde görmek zorundayız. Özel güvenlik sektörünün kendi içinde başka sorunları da var. Türkiye'de işsizlik en üst düzeyde, üniversite mezunlarımız büyük işsizlik ve yoksulluk içinde. Bu işsizliğin, bu yoksulluğun sebebini bilmemiz gerekiyor. Yaşadığımız bu yoksulluğun temel nedeni başkanlık sistemidir. Çünkü bu sistem Türkiye'de denetimi ortadan kaldırdığı, kamuda israfı artırdığı ve ne yazık ki kamu kaynakları boşa gidince gençlere ulaşacak para kalmamıştı. Zenginler Türkiye'nin bütçesinin %10'unu alıp kendi aralarında bölüştürüyor, %90'ı izliyor. Böyle çarpık bir sistem ve düzen ile karşı karşıyayız. Bu çarpık düzen ve sistem beraberinde torpido düzenini getirdi ve liyakatleri yok etti.
Milletvekili Tutdere, özel güvenlik görevlilerinin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, “Türkiye genelinde yaklaşık 1,5 milyon özel güvenlik sertifikasına sahip insan var. 1,5 milyon kişi içinde istihdam edilen kişi sayısı yaklaşık 283.000'dir.Bu kişilerin tamamı eğitimlerini almış, sertifikalarını almış ve istihdam edilmeyi beklemektedir. Ancak hükümet, güvenlik görevlilerini işsizler ordusunun üyeleri olarak gördüğü için bu sesi duymuyor. Bu genlere iş vermeliyim, görevim işsizliği önlemek değil. Olduğu gibi sahipsiz değilsiniz, sesiniz olacağız ve bunun üstesinden gelmek için mücadele edeceğiz.
Milletvekili Tutdere, özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinledi
Milletvekili Tutdere, özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinledi

Detaylı bir şekilde, Milletvekili Tutdere, özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinledi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum