Millet Partisi Genel Başkanı Edibali vefat etti

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali vefat etti, Halk Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, 80 yaşında vefat etti. SİYASİLERDEN TAZİYE MESAJI Aykut Edibali ’nin vefatının gerisinde çoğu siyasetçi başsağlığı mesajı yayımladı.

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali vefat etti
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 03:28
Millet Partisi Genel Başkanı Edibali vefat etti,

Halk Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, 80 yaşında vefat etti.

SİYASİLERDEN TAZİYE MESAJI

Aykut Edibali ’nin vefatının gerisinde çoğu siyasetçi başsağlığı mesajı yayımladı. Meclis Başkanı Şentop, yayımladığı taziye mesajında “Siyasetçi ve yazan Aykut Edibali ’nin vefatını teessürle öğrendim. Bitmiş Milli Uğraş isimli hareketiyle siyasî tarihimizde yer alan ve en son Halk Müziği Partisi Genel Başkanı olan merhuma Allah ’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Edibali için Twitter hesabından “Darül bekaya irtihal eden Baştan Ulusal Uğraş Hareketi ’nin kurucusu ve Halk Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali ’ye Allah ’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Ömrü inandığı davası yolunda mücadeleyle geçti. Mekanı cennet olsun” dileklerinde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yayımladığı taziye mesajında “Islahatçı Demokrasi Partisi kurucusu, Irk Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali ’nin vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah ’tan rahmet, ailesine, sevenlerine katlanma ve başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadelerini kaydetti.

DERMAN Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da hayatını kaybeden Edibali için baş sağlığı mesajı yayımladı. Babacan, baş sağlığı mesajında “Ülkemiz siyasetinin manâlı isimlerinden Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali ’nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah ’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Edibali ’nin vefatı üstüne Saadet Partisi ’nden “Siyasi hayatımızın kayda değer isimlerinden Ahali Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali ölüm etmiştir. Kendisine Allah ’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine tahammül ve başsağlığı diliyoruz” baş sağlığı mesajı yayımlandı. (DHA)

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali vefat etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum