"Millet Bahçesi'nde kek yemek ve çay içmek uğruna, genç ve yeşil ağaçlar katlediliyor"

"Millet Bahçesi'nde kek yemek ve çay içmek uğruna, genç ve yeşil ağaçlar katlediliyor", Gündem Haberleri.

"Millet Bahçesi'nde kek yemek ve çay içmek uğruna, genç ve yeşil ağaçlar katlediliyor"
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 10:19
"Millet Bahçesi'nde kek yemek ve çay içmek uğruna, genç ve yeşil ağaçlar katlediliyor", Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bursa Yenişehir ’de Insanlar Bahçesi yapılacak alanda MHP ’li belediyenin ağaçları kesmesi tepki çekti.

“BU İNSANLIK SUÇUDUR”

İYİ Parti ilçe Başkanı Ercan Özel, “Yenişehirin merkezinde birkaç yıldır otopark olan kullanılan 14 bin metrekarelik alan Irk Bahçesi yapılmak için araştırmalar başladı. Millet Bahçesi ’nde kek yemek yemek ve dere içmek uğruna, genç ve yeşil ağaçlar, Yenişehir Belediyesi kontrolünde kökünden kesilerek katlediliyor. Bu insanlık suçudur” dedi.

“BELEDİYECİLİK DOĞAYI KORUMAKTIR”

“Belediyecilik beton, asfalt ve kaldırım yapmak değildir” diyen Özel, “Belediyecilik öncelikle doğayı, ağacı, çevreyi ve tüm canlı varlıkları korumaktır. Bir şehrin insanları gibi doğasını o bölgede yaşayan bütün canlıları korumak, geçmişin ve geleceğin emaneti olan ağaçları muhafaza etmek en başta şehrin belediye başkanına düşen en kayda değer vazifelerden biridir.

Bu gerçekler ışığında Yenişehir Belediyesi oksijen kaynağı olan o yeşil ve güzelim ağaçların kesilmesine nasıl müsaade eder? Bir ağaç kolay mı yetişiyor? Böyle akla ziyan tatbik nasıl yapılır. Bunu vicdanlı Yenişehir halkının ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ ’NİN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin birkaç hafta önce gezi olayları ile ilgili yaptığı, “Ağacı kökünden sökmeye MHP ’lilerde bir cereyan göremezsin. Ağaç dikmekle yetişirler” sözlerini hatırlatan İYİ Partili Özel, “Tüm bu söylemler ortada iken MHP ’li bir belediyenin ağaç katliamına ev sahipliği yapması Yenişehir Belediyesinin nasıl bir yönetim anlayışına sahip olduğunu ve olayın vahametini dobra dobra bir defa daha ortaya koymaktadır” diye konuştu.

“BÖLGENİN AKCİĞERİ OLACAĞI PLANLANMIŞTI”

Özel, ‘Irk Bahçesi Projesi için Yenişehir Belediyesi ’nin yapmış olduğu basın açıklamalarında, bu bölgenin ilçenin akciğeri olacağı, yeşilliğin bol tutulacağı ve vatandaşlarımızın nefes alabileceği bir yer olarak planlandığı belirtilmişti. Ama ilk icraat olarak taptaze canlı ve yeşil ağaçların canına kıyılması ilçemizin nasıl bir zihniyet göre yönetildiğini bizlere acı bir şekilde gösterilmekte. Maalesef kültür yoksunu, doğa düşmanı bu kavrama, Yenişehir ’de yaşam alanlarımızı, nefes alanlarımızı ve geleceğimizi değil ediyor” şeklinde konuştu.

“DOĞAMIZI GÖZETMEK BİZİM TANRISAL GÖRRVİMİZ”

Bu vatanın doğasının kendileri için kutsal olduğunu vurgulayan Özel, “Doğamızı korumak ve kollamak biz İYİ Partililer için kutsal bir görevdir. Yenişehir halkına güzel bir gelecek vazgeçmek için doğamızı ve ağaçlarımızı yok edenlere karşısında, ağaçları, suları ve tüm canlıları koruyacağımıza dair siz değerli hemşerilerimize laf veriyoruz” açıklamasında bulundu.

"Millet Bahçesi'nde kek yemek ve çay içmek uğruna, genç ve yeşil ağaçlar katlediliyor", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum