Mikdat Hoca'nın evine ayı dadandı

Mikdat Hoca'nın evine ayı dadandı, Gündem Haberleri.

Mikdat Hoca'nın evine ayı dadandı
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 12:46
Mikdat Hoca'nın evine ayı dadandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yıkım Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, geçen sene yaz tatilini geçirmek için memleketi Trabzonun Maçka ilçesine geldi.

Kadıoğlu köydeki evinin çevresine bir ayının dadandığını fark ederek emniyet önlemleri aldı. Pencerelere tırmanan, eve ve tarım ürünlerine hasar veren ayıya Göktaşı ismini veren Kadıoğlu, bozayıyı görüntülemek için evinin çevresine kamera yerleştirdi.

‘AYI EFENDİNİN EŞKALİ BU ’

Sosyal medyada Ayıyla başım dertte paylaşımları yapan Kadıoğlu, kış uykusundan uyanan bozayı Meteoru Karahava mevkinde kurduğu emniyet kameralarıyla görüntülemeyi başardı. Beslenmek için ormanda gıda arayan 2 bambaşka bozayının görüntüleri emniyet kamerasına yansıdı.

Kadıoğlu, bozayıların görüntülerini sosyal medyada, “Göktaşı ’un birincil görüntüsü ele geçirildi. Geçtiğimiz kış bölgedeki yayla evlerini kırıp döken lakin benim köpek Dost ’un hatırına bizim eve dokunmayan ayı efendinin eşkali bu. Sıra onunla akarsu içmeye geldi ama son zamlara kızgın yarı” ifadelerini kullandı.

Güvenlik kamerasına takılan öteki bozayı için Kadıoğlu, “Meteorun yanına bu daha efendi bir ayıya benziyor dedi.

Kadıoğlu, geçen yıl bölgede kurduğu kameralara yakalanmayan bozayı için, “Ayının yakışıklı resim çekmek için kamera kurdum. Lakin nedense kamerayı kurduğum taraftan gelmiyor” değerlendirmesini yaptı. (DHA)

Mikdat Hoca'nın evine ayı dadandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Mikdat Hoca'nın evine ayı dadandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum