MHP lideri Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Sarıkahya görüştü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Türkmen Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya bir araya geldi.

MHP lideri Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Sarıkahya görüştü
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:50
MHP lideri Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Sarıkahya görüştü, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Türkmen Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya bir araya geldi.
Türkmen Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya, MHP Genel Merkezi'nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti.
Irak'taki siyasi durumların ele alındığı toplantıda Sarıkahya, Irak'ın yeni bir sürece girdiğini ve Amerika, İngiltere ve İran'ın Irak'taki rollerinin değiştiğini belirterek, Türkmen bölgesindeki göçlerin Türkmenleri olumsuz etkilediğine dikkat çekti. ulusal güvenlikleri açısından.
Bahçeli'den destek isteyen Sarıkahya, Irak'taki son gelişmeler ve Türkmenlerin genel durumu hakkında Bahçeli'ye ayrıntılı bilgi verdi.
Sarıkahya, "Devlet Bahçeli beyefendiye özelde Türkmen halkına ve genel olarak Türk dünyasına gösterdiği özel ve yoğun ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunarken, misafirperverliği ve nezaketi için de teşekkür ederiz." dedi.

"Türkmenler arasında herhangi bir mezhep ve bölge ayrımı kabul edilemez"
Asıl kimliğin Türklük olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Bahçeli, MHP'nin yapısı ve zihniyeti gereği Türkmen Türklerinin sıkıntı ve sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceklerini, Türkmenler arasında mezhep ve bölge ayrımının kabul edilemez olduğunu söyledi. .
Bahçeli, Türkmenlerin Türklük davasına ciddi katkılarda bulunması gerektiğini, Türkmenlerin Türkmeneli'nden göç etmemesi ve topraklarına sahip çıkması gerektiğini vurguladı.
Toplantıya Türkmen partisi genel başkanı Riyaz Sarıkahya'nın Türkiye danışmanı Mehmet Nejdet Bozok da katıldı.
MHP lideri Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Sarıkahya görüştü

Detaylı bir şekilde, MHP lideri Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Sarıkahya görüştü başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum