MHP'den istifa etti: Ekonomimiz yok ediliyor

MHP'den istifa etti: Ekonomimiz yok ediliyor, 1977-1978 yıllarında İkinci Milliyetçi Cephe Hükümeti ’nde MHP ’den Gümrük ve Tekel Bakanı olan Gün Sazak ’ın oğlu, eski MHP Eskişehir Milletvekili Süleyman Servet Sazak, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Sazak, sosyal medya h.

MHP'den istifa etti: Ekonomimiz yok ediliyor
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 14:19
MHP'den istifa etti: Ekonomimiz yok ediliyor,

1977-1978 yıllarında İkinci Milliyetçi Cephe Hükümeti ’nde MHP ’den Gümrük ve Tekel Bakanı olan Gün Sazak ’ın oğlu, eski MHP Eskişehir Milletvekili Süleyman Servet Sazak, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Sazak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk milliyetçisinin yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne gam. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar” ifadelerini kullandı.

Bir dönem MHP Genel Başkanlığı ’na namzet da olan Süleyman Servet Sazak, bir süredir parti yönetimine olan muhalefetiyle biliniyordu.

Süleyman Mal Varlığı Sazak, babası Gün Sazak öldürüldüğünde 25 yaşındaydı.

Gün Sazak, MHP Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütürken, 27 Mayıs 1980 günü eşinin yanına Dev-Sol militanları kadar öldürüldü.

MHP'den istifa etti: Ekonomimiz yok ediliyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum