Mezuniyete hazırlanırken kazada hayatını kaybetti

Mezuniyete hazırlanırken kazada hayatını kaybetti, Gündem Haberleri.

Mezuniyete hazırlanırken kazada hayatını kaybetti
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 16:18
Mezuniyete hazırlanırken kazada hayatını kaybetti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kaza, dün saat 17.00 sıralarında Palandöken ilçesi Harput Mahallesi'nde meydana geldi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü son derslik öğrencilerinden sınıf arkadaşları Nezahat Tanas (22) ve Zeynep Bağrıyanık (24), 15 gün sonra gerçekleştirilecek olan mezuniyet törenleri için Çat Yolu üstünde bir restoranla görüşmeye gitti. Lokanta çıkışı iki arkadaşa dönüş yolunda karşıdan karşıya geçerken otomobil çarptı.

“Mezuniyete hazırlanırken kazada hayatını kaybetti”

Çarpmanın etkisiyle yola savrulan üniversite öğrencilerine çevredekilerin ihbarıyla durum yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti. 15 gün daha sonra mezuniyet törenleri olduğu kayıtlı Nezahat Tanas ve Zeynep Bağrıyanık ağır yaralı olarak Erzurum Kent Hastanesi'ne kaldırıldı. Tanas hastanede yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. Bağrıyanık'ın ise durumunun ağır olduğu ve tedavisinin devam ettiği belirtildi.
Acı haberin gerisinde Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı da bir mesaj yayınlayarak, Nezahat Tanas'a rahmet, Zeynep Bağrıyanık'a da geçmiş olsun temennisinde bulundu.
Kazayla ilgili otomobil sürücüsü gözaltına alındı.

 

Mezuniyete hazırlanırken kazada hayatını kaybetti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum