Metroda kadını bıçakla tehdit eden saldırganın ilk ifadesi: Kendimi korumak için bıçağımı çıkardım

Metroda kadını bıçakla tehdit eden saldırganın ilk ifadesi: Kendimi korumak için bıçağımı çıkardım, Kadıköy-Tavşantepe metrosunda dün akşam Senanur Damgacı'yı elindeki bıçakla "Suratını keserim senin" diyerek tehdit eden Emrah Yılmaz (32) saat 02.30 sıralarında polis ope.

Metroda kadını bıçakla tehdit eden saldırganın ilk ifadesi: Kendimi korumak için bıçağımı çıkardım
Editör: 15Haber
26 Kasım 2021 - 08:27
Metroda kadını bıçakla tehdit eden saldırganın ilk ifadesi: Kendimi korumak için bıçağımı çıkardım,

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda dün akşam Senanur Damgacı'yı elindeki bıçakla "Suratını keserim senin" diyerek tehdit eden Emrah Yılmaz (32) saat 02.30 sıralarında polis operasyonuyla yakalandı. Gözaltına alınan Yılmaz'ın yapılan incelemesinde uyuşturucu madde bulundurma, uyuşturucu madde ticareti, bilerek yaralama, korkutma, hakaret, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma, mala zarar verme gibi 20 kabahat kaydının olduğu ortaya çıktı.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube'ye getirilen saldırganın ifadesi alındı. İşlemleri tamamlanan Yılmaz, Kartal'daki Anadolu Hak Sarayı'na sevk edildi.

"MASKESİNİ TAKMASI İÇİN UYARDIM"

Emrah Yılmaz'ın birincil ifadesinde "Cebimde bıçakla metroya bindim. Oturuyordum. 2-3 durak gittik. Bostancı durağına geldiğimizde ismini bilmediğim, karşımda oturan kapalı bayanın maskesinin aşağı olduğunu gördüm. Ve bayana nazik bir şekilde korona var maskenizi bütün kapatır mısınız dedim. Bu hanımefendi kavgalı bir şekilde çekmeyeceğim siz karışamazsınız dedi. Ben birkaç defa uyarmaya devam ettim. O sırada diğer bir kadın, kapalı bayanı savunmaya karşın bağırarak bütün hatırlamadığım sözler kullandı. Ben herkesin hakkını savunuyorum astım hastasıyım fakat maske takıyorum dedim. Yanında annesi de vardı. O da bana hakaret etti" dediği öğrenildi.

"ANNE KIZ BANA SALDIRDILAR, KENDİMİ GÖZETMEK İÇİN BIÇAĞI ÇIKARDIM"

Tartışma nedeniyle metrodaki insanların araya girip kendisini tutmaya çalıştığını söyleyen Emrah Yılmaz, "Bu sırada genç bayan bana döner tekme attı. Karnıma geldi. Beni tutanlar olduğu için karşılık veremedim. Annesi de bana saldırıp tekme ve yumruk attı. Ben de kendimi korumak üzere bıçağımı çıkardım. Darp ve linç edilmekten kurtulmak, kapıya yönelip ortamdan kurtulmak için çıkardım. Kimseyi maksat göstererek bıçağı sallamadım ve bıçakla tehdit etmedim. 50-60 kişi üzerime geldiği için kendimi kurtarmak namına bıçak gösterdim" dedi.

Suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Yılmaz, kendisine tekme attığını öne süren bayan ve annesinden aynı zamanda maske takmadığını belirttiği kadından davacı ve davacı olduğunu kaydetti.

??Egzersiz ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin, Asgari Vergi Tespit Komisyonu'nun birincil toplantısının 1 Aralık'ta yapılacağını bildirdi.

Sizce, asgari ödenti ne değin olacak?

— Haberler () November 25, 2021

Kadına şiddettin en büyük nedeni sizce nedir? #KadınaŞiddeteHayır

— Haberler () November 25, 2021

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Metroda kadını bıçakla tehdit eden saldırganın ilk ifadesi: Kendimi korumak için bıçağımı çıkardım, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum