Metroda bıçaklı saldırıya uğrayan kadın konuştu! İşte olayın perde arkası

Metroda bıçaklı saldırıya uğrayan kadın konuştu! İşte olayın perde arkası, Kadıköy-Tavşantepe metrosunda dün akşam saatlerinde bıçaklı adam, metrodaki vatandaşlara dehşeti yaşattı.

Metroda bıçaklı saldırıya uğrayan kadın konuştu! İşte olayın perde arkası
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 16:19
Metroda bıçaklı saldırıya uğrayan kadın konuştu! İşte olayın perde arkası,

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda dün akşam saatlerinde bıçaklı adam, metrodaki vatandaşlara dehşeti yaşattı. Metro ilerlediği sırada E.Y. ile Nilgün Damgacı aralarında kavga çıktı. E.Y. isimli kişi kişi tartıştığı kadına ve o esnada yanına bulunan kızı Senanur Damgacı'ya bıçak çekerek hakaretler savurduktan sonra durum yerinden uzaklaştı.

E.Y. isimli kesin olmayan gece saat 02.30 sıralarında polis ekiplerince yakalandı. E.Y.'nin kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma, uyuşturucu madde ticareti, bile bile yaralama, tehdit hakaret, birey hürriyetinden mahrum kılma, mala hasar verme suçlarından toplamda 20 adet suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Yaşanan can sıkıcı olayın ardından küfre ve saldırıya maruz kalan Senanur Damgacı açıklamalarda bulundu.

Metroda bıçaklı saldırıya uğrayan kadın konuştu! İşte olayın perde arkası

"KADININ YÜZÜNDE CİLT RAHATSIZLIĞI VARDI"

Adamın küfürlerine maruz kalan Senanur Damgacı, durum anının başlangıcını anlatarak, "Orada bir bayan oturuyordu, maskesi sanki kapalıydı ve burnu açıktaydı. Kadına bu yüzden laf söylemeye başladı fakat biz ilk ilk kez aldırış etmedik. Kadının cildi yaraydı ve maskeyi yarıya indirmesi gerektiğini söyledi. Fakat adam, sataşmaya devam etti. Sonrasında kadına gücü yeteceğini düşündüğü için ayağa kalkıp küfürler saydırmaya başladı" dedi.

Metroda bıçaklı saldırgan dehşeti yaşayan kadın, korku dolu anları anlattı

"İNSANLAR MÜDAHALE ETTİ AMA BIÇAKTAN KORKTULAR"

İnsanların araya girdiğini oysa bıçağın durumu değiştirdiğini söyleyen Damgacı, "Ben kadına bağıramayacağını söyledim. Ardındaki da derhal bana saldırdı zaten. Bana vurdu, ama fazla eşit gelmedi. Araya halk girdi. Medyaya yansıyan bölümlerde insanların müdahale etmediği görülüyor ama öyle değil. Metrodakiler bıçak çıkmadan önce adama müdahale etti. Bıçağın çıkarılmasının gerisinde halk korkuttu. Bıçak da ekmek bıçağıydı. Anneme saldırınca ben çıldırdım. Arkadan öteki ırk gelirken bıçağı çıkardı ve biz hiçbir şey yapamadık. Ben normalde dövüş sanatıyla uğraşıyordum ancak bıçak karşı bir şey yapamayacağımı düşündüm ve annemi korumaya geçtim. İnşallah saplamaz dedim. Allah kurtardı bizi. İnsanlar kadın cinayetlerinin bakımlı köşede yapıldığını sanıyor ancak bunlar bildiğiniz insanlara açık yerlerde oluyor" diye konuştu.

Metroda bıçaklı saldırgan dehşeti yaşayan kadın, korku dolu anları anlattı

"GÜVENLİKLER OLAY BİTİNCE GELDİ"

Damgacı, çok merak edilen "Güvenlikler niçin müdahale etmedi?" sorusuna ilişkin de şöyle konuştu: "Emniyet görevlileri megafonla çağırdılar. Fakat hiçbir şekilde gelmedi. Adam indi ve kapı kapandı. Kapı kapandıktan sonradan yanıt geldi. Metro seyir halindeyken güvenlik görevlisi yanımıza geldi. Ancak niye saklandı anlamıyorum, görevini suiistimal ettiği şikayet ettim. Bu insanlara gerekli donanım verilmediği için de ilgilileri şikayet etmeyi düşünüyorum."

Son Dakika! İstanbul Kadıköy metrosunda kadın yolcuyu bıçakla tehdit eden saldırgan yakalandıSon Dakika! İstanbul Kadıköy metrosunda kadın yolcuyu bıçakla korkutma eden kavgacı yakalandı Kadıköy metrosunda kadına bıçak çeken şahıs böyle yakalandıKadıköy metrosunda kadına bıçak çeken şahıs böyle yakalandı

Kadına şiddettin en büyük nedeni sizce nedir? #KadınaŞiddeteHayır

— Haberler () November 25, 2021

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Metroda bıçaklı saldırıya uğrayan kadın konuştu! İşte olayın perde arkası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum