Meteoroloji uyardı: Trakya donacak!

Meteoroloji uyardı: Trakya donacak!, MGM İstanbul Alan Tahmin ve Erken Dikkat Merkezi ’nce yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bugünden itibaren Trakya ’dan başlayarak hissedilir derecede 6 ila 12 derece azalacak. S.

Meteoroloji uyardı: Trakya donacak!
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 16:45
Meteoroloji uyardı: Trakya donacak!,

MGM İstanbul Alan Tahmin ve Erken Dikkat Merkezi ’nce yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bugünden itibaren Trakya ’dan başlayarak hissedilir derecede 6 ila 12 derece azalacak.

Sıcaklıkların, hafta sonuna kadar mevsim normallerinin aşağı seyredeceği varsayım ediliyor. Soğuk ve yağışlı havanın gelecek  hafta başından itibaren ise etkisini kaybetmesi bekleniyor.

TEKİRDAĞ ’DA İPTALLER YAŞANDI

Tekirdağ ’da sabahleyin saatlerinden itibaren hızı saatte ara sıra 100 kilometreyi bulan tam fırtına ile yüksek kesimlerde kar yağışı etkin olmuştu.

Çorlu Atatürk Havalimanı ’ndan yapılması planlanan eğitim uçuşları iptal edilmişti. Kent merkezi ile Marmaraereğlisi ilçesindeki balıkçılar da denize açılamamıştı. Tekirdağ ’dan Marmara Denizi ’ndeki Karabiga, Avşa ve Marmara Adası ’na araba vapuru seferleri ise durdurulmuştu.

EDİRNE ’DE HAVA BUZ KESTİ

Hava sıcaklığının gece eksi 8, gündüz ise eksi 2 derece ölçüldüğü Edirne ’de ise Meteoroloji yetkilileri bugün ve yarın kar yağışının beklenmediğini ancak soğuk havanın etkisini artıracağını belirtti. Yetkililer, bu geceden itibaren sıcaklığın daha da düşeceğini kaydederek, buz ve don uyarısı yaptı. (DHA)

Meteoroloji uyardı: Trakya donacak!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum