Meteoroloji uyardı! Perşembe gününe dikkat

Meteoroloji uyardı! Perşembe gününe dikkat, Gündem Haberleri.

Meteoroloji uyardı! Perşembe gününe dikkat
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 22:43
Meteoroloji uyardı! Perşembe gününe dikkat, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Meteoroloji, güncel hava durumu tahminlerini sosyal medyadan duyurdu.

5 günlük tahminleri içeren haritayla birlikte yapılan açıklamada, “(15 – 21 Mayıs 2022) Hava sıcaklıklarının yarın (Pazar) iç kesimlerde azıcık azalacağı, hafta başından itibaren iç ve batı kesimlerde artacağı, mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceği ancak Perşembe gününden itibaren tüm yurtta hissedilir derecede azalacağı mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.” denildi.

Resim

KUVVETLİ GÖK CURCUNALI SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT!

Pazar öğle saatlerinden itibaren; Osmaniye çevreleri ile Adana ’nın kuzeyi, Kahramanmaraş ’ın batısında yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sel, sel, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış hemen kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşısında itinalı ve itinalı olunmalıdır.

Pazar öğle saatlerinden itibaren; Doğu Anadolu ’nun kuzey ve batısı ile Bingöl ve Muş çevrelerinde görülecek olan sağanak ve gök curcunali sağanak yağışların lokal olarak adaleli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Adaleli yağışların aralıklarla 16.05.2022 Pazartesi öğle saatlerine dek etkili olacağı varsayım ediliyor. Su Baskını, sel, lokal batmış yağışı, yağış hemencecik adaleli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Pazar öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz ’in iç kesimlerinde (Gümüşhane, Bayburt çevreleri ile Giresun, Trabzon, Artvin ve Rize ’nin iç kesimlerinde) görülecek olan sağanak ve gök curcunali sağanak yağışların lokal adaleli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden; su baskını, sel, heyelan, yerel batmış yağışı, yağış derhal adaleli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara aleyhinde titiz ve titiz olunması gerekmektedir.

Meteoroloji uyardı! Perşembe gününe dikkat, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum