Meteoroloji'den sağanak uyarısı: İstanbul da listede

Meteoroloji'den sağanak uyarısı: İstanbul da listede, Gündem Haberleri.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı: İstanbul da listede
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 09:33
Meteoroloji'den sağanak uyarısı: İstanbul da listede, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yapılan son değerlendirmelere tarafından, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer fazla bulutlu, Marmara ’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu ’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz (Sinop haricen), Kırklareli, Osmaniye, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri, Adana ’nın kuzey, Kahramanmaraş ’ın batı, Hatay ’ın kıyı, Trabzon ve Rize ’nin iç kesimlerinin lokal sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Yağışların, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinde yer yer kaslı olması bekleniyor.

SAĞANAK ETKİLEYECEK, SICAKLIKLAR DEĞİŞMEYECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları doğu kesimlerde biraz artacak, öteki yerlerde manâlı bir değişim olmayacak, güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin üstünde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgarın, genelde kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış hemen adaleli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde yerel elde etmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı 31
İstanbul: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı 28
İzmir: Parçalı ve eksik bulutlu, öğle saatlerinden sonradan iç kesimleri yerel elde etmek üzere sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı 31
Adana: Parçalı ve eksik bulutlu, iç kesimleri yerel almak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33


Antalya: Eksik bulutlu, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 30
Samsun: Parçalı bulutlu 27
Trabzon: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonradan iç kesimleri yerel elde etmek üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Erzurum: Parçalı ve eksik bulutlu 30
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

Meteoroloji'den sağanak uyarısı: İstanbul da listede, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Meteoroloji'den sağanak uyarısı: İstanbul da listede haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum