Meteoroloji'den İstanbul'a fırtına uyarısı: Tedbir alın

Meteoroloji'den İstanbul'a fırtına uyarısı: Tedbir alın, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ’nden yapılan açıklamada, “Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 50-80 km/saat hızında kasırga beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve itinalı olu.

Meteoroloji'den İstanbul'a fırtına uyarısı: Tedbir alın
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 16:11
Meteoroloji'den İstanbul'a fırtına uyarısı: Tedbir alın,

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ’nden yapılan açıklamada, “Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 50-80 km/saat hızında kasırga beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve itinalı olunmalıdır” denildi.

Uyarıda fırtınanın yarın erken saatlerde başlayıp  gece saatlerine değin süreceği belirtildi.

MARMARA DENİZİ ULAŞIMINA POYRAZ ENGELİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara Denizi ’nde kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşısında vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması konusunda yapılan uyarılardan sonradan Marmara Denizi ’nde beklenen poyraz etkisini göstermeye başladı. Poyraz fırtınasının etkisi ile fazla sayıda ufak balık teknesi balıkçı barınağına dönerek, rıhtıma bağlandı.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, yaptığı açıklamada, “Zannedersem bu yıl iklimlerden dolayı lodos birazcık fazla etkin oldu. Hemen ardından şu andan poyraz ile uğraş ediyoruz. Allah nasip ederse, havalar düştükten daha sonra yeniden karides avcılığına devam edeceğiz inşallah. Bu süreçte de balıkçı arkadaşlarımız teknelerinin bakımlarını yapıyorlar. Ağlarının bakımlarını yapıyorlar. İnşallah havaların düzelmesiyle tekrardan ‘Vira bismillah ’ diyeceğiz Allah ’ın izniyle” diye konuştu. (İHA)

Meteoroloji'den İstanbul'a fırtına uyarısı: Tedbir alın, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum