Meteoroloji'den birçok ile sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den birçok ile sağanak yağış uyarısı, Gündem Haberleri.

Meteoroloji'den birçok ile sağanak yağış uyarısı
Editör: 15Haber
26 Mayıs 2022 - 00:56
Meteoroloji'den birçok ile sağanak yağış uyarısı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Meteoroloji, güncel hava durumu tahminlerini sosyal medyadan duyurdu. 5 günlük tahminleri taşıyan haritayla birlikte yapılan açıklamada, “(26 Mayıs – 1 Haziran 2022) Hava sıcaklıklarının artarak mevsim normalleri civarına zamanla güney, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor” denildi.

Resim

Güncel tahminlere kadar Marmara ’da Kırklareli ile Edirne ’ye sağanak yağış uyarısı yapıldı. Hafta baştan başa iç bölgelerde yağış görülecek iller ise şöyle sıralandı;

Afyonkarahisar, Kütahya, Gümüşhane, Uşak, Eskişehir, Bolu, Ankara, Çankırı, Karabük, Çorum, Tokat, Sivas, Bayburt.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Doğu Anadolu ’nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşısında özenli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

HANGİ BÖLGEDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA: Parçalı ve eksik bulutlu, yarın Edirne, Kırklareli çevreleri ile Balıkesir ’in doğu ilçeleri ve Bursa ’nın güney kesimlerinin yerel elde etmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonradan iç kesimleri lokal elde etmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonradan Batı Akdeniz ’in iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla yer yer parçalı bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve eksik bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor.

Meteoroloji'den birçok ile sağanak yağış uyarısı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Meteoroloji'den birçok ile sağanak yağış uyarısı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum