Meteoroloji'den birçok il için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den birçok il için sağanak yağış uyarısı, Gündem Haberleri.

Meteoroloji'den birçok il için sağanak yağış uyarısı
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 22:17
Meteoroloji'den birçok il için sağanak yağış uyarısı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Meteoroloji Genel Müdürlüğü göre yapılan son değerlendirmelere tarafından İç Ege, Akdeniz ’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ’in iç kesimleri, Doğu Anadolu (Elazığ ve Ardahan hariç) ile Adıyaman ’ın batısının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Afyonkarahisar, Uşak çevreleri ile Kütahya ’nın güneyi, Manisa ’nın doğusu ve Denizli ’nin kuzeyinde lokal elde etmek üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Afyonkarahisar, Uşak çevreleri ile Kütahya ’nın güneyi, Manisa ’nın doğusu ve Denizli ’nin kuzeyinde yerel almak üzere kaslı olması yaşanabilecek olumsuzluklara karşısında itinalı ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

HAVA SICAKLIĞI ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ’nün haftalık raporunda ise 11 – 17 Mayıs tarihlerinde hava sıcaklıklarının Perşembe gününden itibaren iç ve doğu kesimlerde artacağı ve mevsim normalleri civarında, hafta sonunda kuzey ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den birçok il için sağanak yağış uyarısı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum