Meteoroloji'den 27 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Sağanak ve kar geliyor

Meteoroloji'den 27 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Sağanak ve kar geliyor, Meteoroloji Genel Müdürlüğü göre yapılan son değerlendirmelere yarın yurdun tamamında yağışlı hava etkin olacak.

Meteoroloji'den 27 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Sağanak ve kar geliyor
Editör: 15Haber
24 Kasım 2021 - 12:56
Meteoroloji'den 27 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Sağanak ve kar geliyor,

Meteoroloji Genel Müdürlüğü göre yapılan son değerlendirmelere yarın yurdun tamamında yağışlı hava etkin olacak.

10 İLE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Erzincan, Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum'un yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli sağanak, akşam saatlerinden itibaren yüksek kesimleri başta almak üzere Kayseri'nin kuzeyi, Yozgat'ın doğusu ve Sivas'da yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Meteoroloji'den 27 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Sağanak ve kar geliyor

3 İLDE ŞİDDETLİ YAĞIŞ GÖRÜLECEK

Adana'nın güneyi ile Osmaniye'de sağanak ve gök gürültülü sağanak, Muğla çevrelerinde yer yer fazla kuvvetli (51-80 kg/m2) yağış etkin olacak.

26 İL İÇİN SARI, 1 İL İÇİN TURUNCU KODLU UYARI VERİLDİ

Adana, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Yozgat, Bayburt, Yalova, Osmaniye için sarı, Muğla için turuncu uyarı verildi.

Meteoroloji'den 27 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Sağanak ve kar geliyor

OLUMSUZLUKLARA DİKKAT

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bu gece saatlerinden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde kaslı, Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer fazla kuvvetli sağanak beklendiği vurgulandı. Açıklamada, ulaşımda aksamalar, sel, heyelan ve yüksek kesimlerde buzlanma gibi olumsuzluklara karşısında dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Kaslı yağışın, yarın gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

İllere kadar hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Meteoroloji'den 27 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Sağanak ve kar geliyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum