Mersin'de 'Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz' konseri , MERSİN haberleri

Son Dakika MERSİN haberleri: Mersin Mezitli Halk Eğitimi Merkezi tarafından ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ konseri düzenlendi.

Mersin'de 'Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz' konseri
, MERSİN haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 17:33
Mersin’de ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ konseri , MERSİN haberleri, MERSİN İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mersin Mezitli Halk Eğitimi Merkezi tarafından ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ konseri düzenlendi.
Kursiyerler ve öğretmenlerin katılımı ile düzenlenen Klasik Türk Müziği konseri ilgiyle izlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da , ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ projesi çerçevesinde düzenlenen konsere katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan proje çerçevesinde 13 ilçede, tüm halk eğitimi merkezleri tarafından düzenlenen konserlerin, Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerinde gerçekleşeceği kaydedildi.
Konserde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, "Bakanlığımız tarafından başlatılan ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ projesi, tüm ilçelerimizde halk eğitimi merkezlerimize renk kattı. Korolarımızda yer alan kursiyerlerimiz, büyük bir emekle ve bir o kadar keyifle çalıştılar. Bizler klasik Tük müziğimizin nadide eserlerini dinlerken ne kadar yetenekli kursiyerlerimiz olduğunu da bu sayede bir kez daha görmüş olduk. Bu anlamda bakanlığımıza şükranlarımı sunuyor, konserlerimizde emeği geçen tüm meslektaşlarıma, kursiyerlerimize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Neşemiz, birliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun" dedi.
Mersin’de ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ konseri
Mersin’de ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ konseri
Mersin’de ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ konseri
Mersin’de ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ konseri

Detaylı bir şekilde, Mersin’de ’Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz’ konseri , MERSİN haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MERSİN ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum