Mersin'de PKK/KCK'ya 'Şahmeran' operasyonu

Mersin'de PKK/KCK'ya 'Şahmeran' operasyonu, Gündem Haberleri.

Mersin'de PKK/KCK'ya 'Şahmeran' operasyonu
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 07:57
Mersin'de PKK/KCK'ya 'Şahmeran' operasyonu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kişilerin geçmiş yıllarda polislere silah sıktığı, esnafa cebren kepenk kapattığı, dağa çıkması için çocukları ikna etmeye çalıştığı ve ölen örgüt mensuplarının cenaze işlemlerini organize ettiği tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'ya karşın çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Tarsus'ta 20 şahsı belirleyen ekipler, sabah saatlerinde operasyon için düğmeye bastı.

Özel Harekat polislerinin de desteğiyle adreslere 'Şahmeran' ismi verilen şafak operasyonu aranjör ekipler, fazla sayıda şüpheliyi gözaltına aldı. Kişilerin geçmiş yıllarda polislere tabanca sıktığı, esnafa zorla kepenk kapattığı, dağa çıkması için çocukları ikna etmeye çalıştığı ve ölen örgüt mensuplarının cenaze işlemlerini organize ettiği belirlendi.
Polislerin adreslerde arama çalışmaları sürüyor.

Koray Meşhur
 

Mersin'de PKK/KCK'ya 'Şahmeran' operasyonu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Mersin'de PKK/KCK'ya 'Şahmeran' operasyonu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum