Mersin'de IŞİD operasyonu: 3 gözaltı

Mersin'de IŞİD operasyonu: 3 gözaltı, Gündem Haberleri.

Mersin'de IŞİD operasyonu: 3 gözaltı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 11:46
Mersin'de IŞİD operasyonu: 3 gözaltı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Mersin ’in Faziletli ilçesinde jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda IŞİD örgütü mensubu 3 kişi yakalandı. Örgüt içerisinde silahlı faaliyetlerde bulunan zanlıların yasa dışı yollarla ülkeye antre yaptıkları tespit edildi.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, IŞİD terör örgütü mensuplarının Erdemli ilçesinde barındıkları bilgisi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Operasyonda, İŞİD terör örgütünün kırsal kadrosu ile bağlantılı olduğu ve bir dönem örgüt içerisinde silahlı etkinlik yürüttükten sonradan yasadışı yollardan ülkeye giriş yaptıkları saptama edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilere ait adreslerde yapılan aramalarda ise çok sayıda dijital malzeme ve evrak ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli, sorgulanmak üzere Mersin İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Mersin'de IŞİD operasyonu: 3 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum