Mersin 'de ilginç eylem: Canlısıyla ilgilenmiyorsunuz, alın ölüsüyle ilgilenin

Mersin ’de ilginç eylem: Canlısıyla ilgilenmiyorsunuz, alın ölüsüyle ilgilenin, Gündem Haberleri.

Mersin 'de ilginç eylem: Canlısıyla ilgilenmiyorsunuz, alın ölüsüyle ilgilenin
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 18:05
Mersin ’de ilginç eylem: Canlısıyla ilgilenmiyorsunuz, alın ölüsüyle ilgilenin, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Tarsus ’a 25 km uzaklıkta bulunan 400 nüfuslu Meşeli köyünde takriben 30 yıldır çiftçilik yapan 3 çocuk babası Hakkı Günaydın ’ın, son 10 gün içinde 4 küçükbaş hayvanı demin bilinmeyen bir rahatsızlık sonucu öldü. Çiftçi Günaydın, iddiaya göre hayvanlarının niçin öldüğü yönünde Tarsus İlçe Tarım Müdürlüğü ’ne yaptığı başvurulara karşın gerekli ilgiyi göremedi.

TELEF HAYVANI KURUMUN KAPISINA BIRAKTI

Köyde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Hakkı Günaydın, iddiaya ilgili kurumun kendisine ilgi göstermemesi üstüne eylem yaptı. Günaydın, ölen bir küçükbaş hayvanını aracıyla götürdüğü İlçe Tarım Müdürlüğü kapısına bırakarak, hayvanlarının niçin öldüğü konusunda yeterli çalışmayı yapmamalarını protesto etti.

“4 HAYVANIM ÖLDÜ”

Tarsus ’ta acayip eyleme imza atan çiftçi Hakkı Günaydın, kendisine telefonla ulaşan Sözcü muhabirine içini döktü. Günaydın, şunları söyledi:
“Son 10 gün içinde 4 küçükbaş hayvanım bilinmez bir hastalık sonucu öldü. 3 ’ü eylemden önce biri de bugün öldü. Hayvanlarımın ölüm nedeni konusunda Tarım Müdürlüğü ’ne başvurmamıza karşın bir netice alamadık.

Daha ismi konmamış bu rahatsızlık böyle giderse bölgeye yayılabilir. Bende yetkililerin ilgisizliğini protesto etmek için ölen bir hayvanı kurumun önüne attım. Amacım, kurumun ilgisizliğine dikkat çekmekti. Her gün gözlerimizin önünde hayvanlarımız telef oluyor.”

“YURTTAŞA SIRTINI DÖNEN İKTİDARIN ESERİDİR”

ÖTE YANDAN CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, konuya ilişkin görüntüyü sosyal medya hesabından paylaştı. Başarır,

“Ülkemizde çiftçinin, hayvancının geldiği nokta bu! Mersin Tarsus ’ta hayvancılık yapan bir yurttaş ölen danasını İlçe Tarım Müdürlüğü ’nün kapısına bırakıyor! ‘Canlısıyla ilgilenmiyorsunuz, alın ölüsüyle ilgilenin! ’ İşte bu tablo kendi yurttaşına sırtını dönen iktidarın eseridir!” ifadelerinde bulundu.

Mersin ’de ilginç eylem: Canlısıyla ilgilenmiyorsunuz, alın ölüsüyle ilgilenin, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum