Merkez Bankası'nın faizi 5 dakika geç açıklaması, "Kararsızlık mı var?" yorumlarına neden oldu

Merkez Bankası'nın faizi 5 dakika geç açıklaması, "Kararsızlık mı var?" yorumlarına neden oldu, Merkez Bankası faiz indiriminde seriye bağladı.

Merkez Bankası'nın faizi 5 dakika geç açıklaması, "Kararsızlık mı var?" yorumlarına neden oldu
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 01:20
Merkez Bankası'nın faizi 5 dakika geç açıklaması, "Kararsızlık mı var?" yorumlarına neden oldu,

Merkez Bankası faiz indiriminde seriye bağladı. Eylül ayında 100 baz puan indirime dışarı giden Merkez, ekimde 200 baz puan, kasımda ise 100 baz puan indirime gitti. Böylece ağustos ayında yüzde 19 olan faiz, yüzde 15'e çekildi.

KARAR 5 DAKİKA GEÇ AÇIKLANDI

Ancak bugün açıklanan faiz kararında ilginç bir olay yaşandı. Normalde saat 14.00 olduğunda hemencecik açıklanan faiz kararı, bugün ise 5 dakika gecikmeli olarak açıklandı.

SON DAKİKA TELEFON GÖRÜŞMESİ YORUMU

Merkez Bankası'nın sitesinde yer alan veri, saat 14.05'te yayınladı. Bu durum ise farklı yorumlamalara neden oldu. "Acaba bir kararsızlık mı var?" diyen ekonomistler, "Kararla ilgili son dakika bir telefon görüşmesi yapılıyor olabilir" ifadelerini kullandı.

Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne değin? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne dek? Çeyrek altın ne değin?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Merkez Bankası'nın faizi 5 dakika geç açıklaması, "Kararsızlık mı var?" yorumlarına neden oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum