Meral Akşener Saray'a seslendi: Haram zıkkım olsun

Meral Akşener Saray'a seslendi: Haram zıkkım olsun, Gündem Haberleri.

Meral Akşener Saray'a seslendi: Haram zıkkım olsun
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 17:30
Meral Akşener Saray'a seslendi: Haram zıkkım olsun, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaret ettiği Karaman ’da halka seslendi.

Konuşmasına, “Türkçe ’nin şehrindeyim. Keza de anamın şehrindeyim. Dolayısıyla 2 heyecan bir arada” diye başlayan Akşener, “Rahmetli anamın ailesinin buradan göç ettiği, Osmanlı devrinde Balkanları, Yunanistan ’ı, Bulgaristan ’ı Müslümanlaştırmak, Türkleştirmek için gönderilen Türkmen aşiretlerinden birine, yani Avşarlara mensup bir Karamanlı ananın kızı olarak buradayım. Hissettiğim heyecanı anlatmam olası değil” ifadelerini kullandı.

“HARAM OLSUN, ZIKKIM OLSUN SARAYDA OTURANLAR”

Konuşmasının devamında Akşener, “Çözüm üretmek için 5 maaşlı, 10 maaşlı tutumsuzluk abidesi, bağlı gelip yatan, kifayetsiz muhteris, pudra şekerci danışmanların işten çıkarılması lüzumlu. Haram olsun, zıkkım olsun” dedi.

Çumralı bir besiciyle konuştuğunu, çiftçinin “Anaları kesmeye gönderiyoruz. Gebe inekleri kesmeye gönderiyoruz” dediğini söyleyen Akşener, şu ifadeleri kullandı:

*Ayıptır, günahtır. Diyor ancak hiçbir yardım olmadılar. Bir lira zam geldiyse 30 lira yeme gelen zam sebebiyle gebe inekleri kesime gönderiyorlar.

*Bunu duyduğunuz vakit çözmek zorundasınız. Çözmek güç iş. O vakit Türk Telekom ’un 24 milyar lirasını Hariri ’lerin cebine koyamazsınız.

*EYT ’lilerin meselesini çözmek zorunda kalırsınız. Atanamayan öğretmenlerin derdini çözmek zorunda kalırsınız.

*Hariri ’nin cebine koyulan 24 milyar lirayla, bir sene her tarafında 15 milyon 100 bin ilkokuldan lise sona değin olan öğrencilerimize sabahleyin kahvaltısı ve öğle yemeği verirsiniz.

*Okula aç giden öğrencilerimiz var. Yazıklar olsun sarayda oturanlar. Haram zıkkım olsun sarayda oturanlar.

*Eğer, sizin o dükkanların içindeki hayatları dinlerseniz, o hayatların dertlerine çözüm üretmek zorunda kalırsınız.

“EMEKLİ MAAŞI VE ASGARİ ÖDENTI GÜNCELLENMELİ”

Emekli maaşı ve en düşük ücrete zam önerisini yineleyen Akşener, “Emekliyi söyleye söyleye 2500 liraya getirdiler. Halbuki emekli maaşının en düşüğü en düşük ücret değin olmalıdır. En Düşük ücret de yeni zamlara göre güncellenmelidir” dedi.

“BİRBİRİMİZLE DÖVÜŞTÜRÜLDÜĞÜMÜZ HARAMİ DÜZENİ YIKIYORUZ”

Söylev yaptığı alanda yükselen “Başkanım bizim de sesimizi duy” sesleri üstüne Akşener, vatandaşın elinde yer alan dövizleri okudu. “Bağışlama istiyoruz. Adaletli yargılanma istiyoruz. Cümbür Cemaat 2 ’nci bir şansı yargı eder” yazılı dövizi okuyan Akşener, “Sizin de sesiniz buradan duyuldu” dedi ve “Tüm bu dertlerin konuşulması yerine, komşunun komşunun karşısına dikilip, birbirimizle dövüştürüldüğümüz harami düzeni yıkıyoruz. Nasıl yıkıyoruz? Sandıkta yıkıyoruz. Nasıl yıkıyoruz? Helal oylarımızla yıkıyoruz, demokrasiyle yıkıyoruz” diye ekledi.

TÜRK DİL BAYRAMI ’NI KUTLADI

Akşener, konuşmasında Karamanoğlu Mehmet Bey ’i de anarak, “Bugün burada bu hoş Türkçemizi konuşuyorsak onlara borçluyuz. Allah onlardan bin kez razı olsun” dedi.

sosyal ağ mesajından da kutlama mesajı paylaşan İYİ Parti lideri, “Karamanoğlu Mehmet Bey ile dönüm noktamız, Bilge Kağan ile nasihat ve galibiyet aynamız, Kaşgarlı Mahmut ile rehberimiz, Ziya Gökalp ile “Kültür ve Uygarlık” yansımamız, Mustafa Kemal Atatürk ile asil kanımız olan Türk dili; İlelebet var olsun! Türk Dil Bayramı ’mız kutlu olsun!” ifadelerine yer verdi.

Meral Akşener Saray'a seslendi: Haram zıkkım olsun, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum