Menteşe Belediyesi orman yangınlarına dikkat çekti

Menteşe Belediyesi orman yangınları için uyarı ve bilgilendirme görselleri hazırladı. "Geleceğini karart, ormana ateşle yaklaş" başlığıyla hazırlanan görsellerde, Muğla'nın il olarak yangınlara karşı hassas bir bölge olduğuna dikkat çekilirken, yangınların doğal nedenlerin yanı sıra ağırlıklı olarak yangınlara neden olduğuna dikkat çekildi. ihmal veya kasten insan yapımı neden olur.

Menteşe Belediyesi orman yangınlarına dikkat çekti
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:06
Menteşe Belediyesi orman yangınlarına dikkat çekti, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Menteşe Belediyesi orman yangınları için uyarı ve bilgilendirme görselleri hazırladı. "Geleceğini karart, ormana ateşle yaklaş" başlığıyla hazırlanan görsellerde, Muğla'nın il olarak yangınlara karşı hassas bir bölge olduğuna dikkat çekilirken, yangınların doğal nedenlerin yanı sıra ağırlıklı olarak yangınlara neden olduğuna dikkat çekildi. ihmal veya kasten insan yapımı neden olur.
Resmi sosyal medya hesaplarında ve Menteşe Belediyesi'nin internet sitesinde yayınlanan görüntülerde Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün şu görüşlerine yer verildi: “İklim değişiyor ve maalesef etkilerini yaşıyoruz. İklim değişikliğiyle birlikte yükselen sıcaklıklar, artan kuraklık ve sürekli ısı dalgaları orman yangınlarını tetikliyor. Muğla'da 2021 yılında çıkan orman yangınlarında il genelinde 67 bin hektar orman küle döndü. Meteorolojinin Muğla için sıcak hava uyarısı yaptığı yaz mevsiminde hem iklim değişikliği hem de insan kaynaklı ihmallerden kaynaklanan orman yangınlarına karşı vatandaşlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz.
Tatilciler için görsel uyarı
Fotoğraflarda tatilcilere seslenen, “Misafir olarak geldiğimiz mesire, koru gibi ormanlık alanlarımızı bırakarak çevreyi temiz ve güvenli bırakalım. Ekolojik dengeyi koruyarak daha sağlıklı gelecek günlere birlikte ulaşalım.
Acil çağrı merkezi 112 numarasının yer aldığı uyarı ve bilgilendirme görsellerinin yanı sıra Menteşe Belediyesi'nin kentin çeşitli yerlerinde bulunan dış mekan tabelaları da orman yangını görselleriyle süslendi.
Menteşe Belediyesi orman yangınlarına dikkat çekti
Menteşe Belediyesi orman yangınlarına dikkat çekti
Menteşe Belediyesi orman yangınlarına dikkat çekti

Detaylı bir şekilde, Menteşe Belediyesi orman yangınlarına dikkat çekti başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum