Melih Gökçek, ironili 'jelibon rezervi' paylaşımını gerçek sandı

Melih Gökçek, ironili 'jelibon rezervi' paylaşımını gerçek sandı, Gündem Haberleri.

Melih Gökçek, ironili 'jelibon rezervi' paylaşımını gerçek sandı
Editör: 15Haber
29 Haziran 2022 - 01:44
Melih Gökçek, ironili 'jelibon rezervi' paylaşımını gerçek sandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana ’da petrol bulunduğunu açıkladı. Önceki gün gerçekleşen kabine toplantısı ardından Erdoğan “Adana ’da 2 yüksek kaliteli Petrol bulduk. Rezerv değeri takriben 1 milyar Dolar olarak hesaplanmıştır. Aynı sahada 8 tane daha sondaj kuyusu açarak 10 kuyuda çalışmalarımızı devam etmek istiyoruz” dedi.

Erdoğan ’ın bu açıklamasından daha sonra Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, bugün sosyal ağ hesabından “Adana ’da yer alan petrolden daha sonra, Adıyaman ’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı…” yazdı.

“HAYIR FAKE DEĞİL, RESMİ ŞEY”

Muratoğlu ’nun bu ironisi, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından hakiki sanıldı. Gökçek katıldığı televizyon programında şunları söyledi:

* “Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım oysa bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon.

* Jelibon bulunmuş. Ne seslenmek jelibon, bilmiyorum. Yer altında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlayış gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya bakın.

* (Fake falan olmasın başkanım?) Hayır fake yok. Devlete Ait şey. sırt sırta bulunuyor.

* Sayın Cumhurbaşkanı, yeni açıkladı dikkat ediyorsanız. Adana ’dan sonra yeni bir şey daha açıkladı. Derhal Polatlı ’nın arkadaki tarafında.”

Melih Gökçek, ironili 'jelibon rezervi' paylaşımını gerçek sandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Melih Gökçek, ironili 'jelibon rezervi' paylaşımını gerçek sandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum