Meksika'da korkutan hortum: 1 yaralı , MEXİCO CİTY haberleri

Son Dakika MEXİCO CİTY haberleri: Meksika’da meydana gelen hortumda çok sayıda bina zarar görürken, 1 kişinin yaralandığı bildirildi.

Meksika'da korkutan hortum: 1 yaralı
, MEXİCO CİTY haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 19:17
Meksika’da korkutan hortum: 1 yaralı , MEXİCO CİTY haberleri, MEXİCO CİTY İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Meksika’da meydana gelen hortumda çok sayıda bina zarar görürken, 1 kişinin yaralandığı bildirildi.
Meksika’nın Sinaloa eyaletindeki Guamuchil şehrinde yaşanan hortum paniğe yol açtı. Olay sebebiyle şehirde birçok ağacın devrildiği, bazı bölgelerde elektrik kesintileri yaşandığı ve çok sayıda binada maddi hasar meydana geldiği bildirildi. Olayda bir kadın ise kafasına iş yeri kepenklerinin düşmesi sonucu yaralandı. Yaralanan kadının tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
Hortumun Guamuchil şehri meydanını vurduğu belirtilirken, hortum sırasında meydanda fuar olması çok sayıda kişinin olaydan etkilenmesine neden oldu. Bazı vatandaşların hortumdan korunmak için ağaçlara sarıldığı görüldü.
Yetkililer Guamuchil şehrinde 120 kilometre hızla esen rüzgarla birlikte etkili olan ve 20 dakika süren hortum sonucu 14 ağacın devrildiğini, 4 evin çatısının uçtuğunu ve çok sayıda reklam panosunun yıkıldığını bildirdi.
Guamuchil şehri Sivil Koruma Enstitüsü olaydan etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla çok sayıda personelin görevlendirildiğini açıkladı.

Detaylı bir şekilde, Meksika’da korkutan hortum: 1 yaralı , MEXİCO CİTY haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MEXİCO CİTY ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum