Mehmet Büyükekşi: "Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon diliyorum"

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Mehmet Büyükekşi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve TFF'nin kuruluşunun 100. yılı vesilesiyle Türkiye'nin güzelliklerinin konuşulacağı maçların temiz, adil, eşit, şeffaf ve izlemesi keyifli olmasını istediklerini söyledi. futbol, aşırılıklardan bahsetmiyoruz.

Mehmet Büyükekşi: "Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon diliyorum"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 00:16
Mehmet Büyükekşi: “Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon diliyorum”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Mehmet Büyükekşi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve TFF'nin kuruluşunun 100. yılı vesilesiyle Türkiye'nin güzelliklerinin konuşulacağı maçların temiz, adil, eşit, şeffaf ve izlemesi keyifli olmasını istediklerini söyledi. futbol, aşırılıklardan bahsetmiyoruz.
Spor Toto Süper Lig'in açılış maçında İstanbulspor ile Trabzonspor karşı karşıya gelirken, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, maçın ardından basına açıklamalarda bulundu. 2022-2023 Süper Lig sezonunun hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Büyükekşi, "Bugün Trabzonspor geçen yılın şampiyonu ve bu maça ilk maç olduğu için geldik. Futbolcularımıza, hakemlerimize ve kulüplerimize çiçek verdik. özellikle bu dönem hakemlerimizin çok daha dikkatli olmasını ve bundan sonra yapacakları yönetimlerde başladıkları gibi devam etmelerini istiyoruz hocamız Cüneyt Çakır emekli oldu. özellikle güzel bir şekilde bir yıl dönümü maçı.Artık spor hayatına hakem antrenörü olarak devam edecek.Ülkenin bir hakemi ile 1 yıllık anlaşma sağladık.Profesör de Cüneyt, yeni Cüneyt Çaklar'ı yetiştirmek istediğini söyledi. kendisini sevinçle karşıladık.Tüm hakemlerimize Cüneyt hoca olarak bundan sonraki hayatlarında bir jübile yapıyoruz.Özellikle Türkiye'de Süper Lea gue her zaman herkesten yüksek beklentilerle başlar. Cevap vermek gerekirse, bu yıl özellikle 2023 Cumhuriyeti'nin yüzüncü yılı ve aynı zamanda TFF'nin kuruluş yıl dönümü. Maçların futbolun güzelliklerinin tartışıldığı, aşırılıkların söylenmediği, temiz, adil, eşit, şeffaf ve herkesin keyifle izlediği 100. kuruluşa yakışır olmasını istiyoruz. Önümüzdeki günlerde bunun güvenli bir şekilde sona ermesini istiyoruz. Avrupa'da mücadele edecek takımlarımız var. Trabzonspor, Fenerbahçe, Başakşehir, Konyaspor ve Sivasspor. Bu takımlara Avrupa maçlarında başarılar diliyorum. Ülkenin puanı için önemli. Önümüzdeki maçlarda da iyi bir başarı gösteriyorlar. Son 3 takımımız iyi sonuçlar elde etti. Fenerbahçe 3-0 kazandı. Başakşehir deplasmanda 3 gol kaydetti. Konyaspor berabere kaldı. Bu yolda devam etmelerini arzu ediyoruz.

"Amacımız kadınları, çocukları ve gençleri dahil etmek"
Maç öncesi ve devre arasında düzenlenen etkinliklerle ilgili soruyu yanıtlayan Büyükekşi, “Bugün İstanbulspor'un sahası. Maalesef İstanbulspor'un yeterli taraftarı yok. Bu konserler halkı Anadolu'daki maça davet etmede çok daha etkili olacaktır. Amacımız özellikle kadınların, gençlerin ve çocukların ilgisini göstermektir. Bunu yapabilirsek tribünlerde daha iyi şeyler göreceğiz. Ayrıca bir dizi açık hava etkinliği planlıyoruz. Özellikle Anadolu'da haftanın maçı ile konseri aynı güne koymak istiyoruz. Saha dışında etkinlikler düzenlemek ve şenlikli ve adil bir atmosfer yaratmak istiyoruz. Umuyoruz ki bu beldenin güzellikleri yöresel ürünlerin de satıldığı ve hediyelerin verildiği oyunlar olur.

Detaylı bir şekilde, Mehmet Büyükekşi: “Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon diliyorum” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum