Meclis 'te dondurma tartışması

Meclis ’te dondurma tartışması, Gündem Haberleri.

Meclis 'te dondurma tartışması
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 14:24
Meclis ’te dondurma tartışması, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Meclis KİT Komisyonunda AOÇ hesapları görüşülürken dondurma tartışması yaşandı. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM ’nin kamuya ait kurumların ürettiği gıda ve içecekler yerine özel sektörü seçim etmesini eleştirdi.

Sertel, “AOÇ ’nin güzel dondurması dururken TBMM ’ye bir diğer marka dondurma (MADO) giriyor. Kim aldı kim getirdi bu dondurmayı? Ekmekte de aynısı oldu. TBMM, Ankara ’yı Mansur Yavaş kazandı diye belediyenin millet ekmeğinden vazgeçti ’ ’ dedi. AKP ’li Kemal Çelik ise, ‘ ’AOÇ dondurma vaktiyle daha iyiydi ’ ’ yorumu yaptı.

Sertel, “Geçmişte Meclis ’te AOÇ dondurması yerdik. Geçen gün dondurma istedik, AOÇ gelmedi. (Bir temsilci MADO var deyince) Markayı verme, reklam olur. AOÇ ’nin hoş dondurması dururken nasıl oluyor da TBMM ’ye bir diğer markanın dondurması girebiliyor?” diye sordu.

YAVAŞ KAZANDI, EKMEK DEĞİŞTİ

Sertel, Meclis ’teki ahali ekmeğin de 2019 ’da ABB ’yi CHP ’nin ve Mansur Yavaş ’ın kazanması üstüne değiştirildiğini hatırlatarak ‘ ’Belediye değişti, Mansur Yavaş, CHP kazandı diye ekmeği değiştirdiler. Kim dereye giriyor, ekmeği dondurmayı by-pass ediyor ’ ’ dedi.

AKP Miletvekili Kemal Çelik, “Ben, özel sektör gelsin daha iyi” karşılığını verince Sertel de ‘ ’Sen yapmazsın ya, bak, yine , haber olacaksın ’ ’ cevabını verdi. AKP ’li Çelik ise ‘“AOÇ dondurma eskiden daha iyiydi. Türkiye ’nin tüm dondurması AOÇ olma, böyle bir şey falan yok” dedi. AOÇ Genel Müdürü Yener Yıldırım ise bu tartışmalara ‘ ’Ticari bir konu ’ diyerek yanıt vermedi.

Meclis ’te dondurma tartışması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Meclis ’te dondurma tartışması haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum