MEB kayıt parası şikayetlerine tolerans göstermiyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında okul kayıtlarında zorunlu bağış veya kayıt ücreti alındığına dair şikayetler üzerine 65 soruşturma/soruşturma açtı.

MEB kayıt parası şikayetlerine tolerans göstermiyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:13
MEB kayıt parası şikayetlerine tolerans göstermiyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında okul kayıtlarında zorunlu bağış veya kayıt ücreti alındığına dair şikayetler üzerine 65 soruşturma/soruşturma açtı.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Haziran'da 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okul yöneticileriyle yaptığı görüşmelerde Türkiye'deki tüm okulların eksikliklerinin giderilmesi için genel müdürlüklere gerekli bütçenin aktarıldığını söyledi. velilerden kayıt ücreti talep edilmemesi çağrısında bulundu.
Bakan Özer, tüm bu süreçleri titizlikle takip ettiğini ve zorunlu kayıt ücretlerine müsamaha göstermeyeceğini söyledi.
Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk kez Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı anaokulu, ilk ve orta dereceli okullar ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı liselere doğrudan bütçe göndermeye başladı. . eğitim, okul yöneticilerinin kendi bütçelerini planlamalarına olanak tanır.
Alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda velilerin şikayetleri üzerine harekete geçti. Şikayetleri anında değerlendirilen Bakanlık, 65 şikayet hakkında soruşturma/soruşturma açtı ve tamamlanan soruşturmalarda cezai işlem uygulandı.
Soruşturmalar sırasında görevliler hakkında görevden uzaklaştırma, uyarı ve kınama gibi disiplin yaptırımları uygulandığı öğrenildi.

Detaylı bir şekilde, MEB kayıt parası şikayetlerine tolerans göstermiyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum