Masrafını çıkardı, kalanını halka bedava dağıtıyor , KAHRAMANMARAŞ haberleri

Son Dakika KAHRAMANMARAŞ haberleri: Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir vatandaş, tarlasında yetiştirdiği ve masraflarını çıkardıktan sonra kalan turpları mahalle ve bölge halkına bedava dağıtma kararı aldı.

Masrafını çıkardı, kalanını halka bedava dağıtıyor
, KAHRAMANMARAŞ haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 11:42
Masrafını çıkardı, kalanını halka bedava dağıtıyor , KAHRAMANMARAŞ haberleri, KAHRAMANMARAŞ İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir vatandaş, tarlasında yetiştirdiği ve masraflarını çıkardıktan sonra kalan turpları mahalle ve bölge halkına bedava dağıtma kararı aldı.
İlçeye bağlı kırsal İğde Mahallesi’nde yaşayan Hasan Kodaz, 6 dönümlük arazisine turp ekti. Yetiştirdiği turpların hasadını yapan Kodaz, ürünün bir kısmını satarak masraflarını çıkardı. Kodaz, tarladaki kalan turpları ise mahalle ve çevre halkına bedava dağıtma kararı aldı.
Kodaz, vatandaşların istedikleri ve ihtiyaçları kadar turpu tarladan alabileceğini belirterek, “Tarlama bir süre önce turp ektim. 6 dönümde turp yetiştirdim. Bir kısmını sattıktan sonra kalanını da ücretsiz olarak dağıtmak istedim. Mahalle halkımıza ve çevredeki vatandaşlara helali hoş olsun. İstedikleri kadar gelip alabilirler. Turp almak isteyenler, tarladan toplayabilirler” ifadelerini kullandı.
Masrafını çıkardı, kalanını halka bedava dağıtıyor
Masrafını çıkardı, kalanını halka bedava dağıtıyor

Detaylı bir şekilde, Masrafını çıkardı, kalanını halka bedava dağıtıyor , KAHRAMANMARAŞ haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. KAHRAMANMARAŞ ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum