'Marmaris yanıyor, saray milletin parasını müzik eşliğinde yiyor'

'Marmaris yanıyor, saray milletin parasını müzik eşliğinde yiyor', Gündem Haberleri.

'Marmaris yanıyor, saray milletin parasını müzik eşliğinde yiyor'
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 00:12
'Marmaris yanıyor, saray milletin parasını müzik eşliğinde yiyor', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İYİ Parti ’nin ‘devlet kurumlarının itibarına ’ ilişkin araştırma önergesi üstüne söz alan CHP ’li Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Prens Selman ’ın müzik eşliğinde yemeğine ilişkin görüntüleri izletip “Dün katil dediğiniz Suudi Prensi ’ni devlet töreniyle karşıladınız. Bakın, önce selam vermiyordu, hemen selamlama vermemeden kucaklaşmaya döndüler. Bu hâl sizin utancınızdır, bu hâl sizin utancınızdır” diyerek AKP ’lilere karşı çıktı.

“KATİL DEDİĞİNİZLE ARKADAŞ OLDUNUZ”

Atatürk ’ün kurduğu dış politikayı AKP iktidarının terk ettiğini bildiren CHP ’li Ağbaba, şöyle konuştu:

* “Devlet büyük bir makinadır, çarkları akıcı ve düzenli dönerse işler. En başından söyleyeyim, devletin çarklarına bilerek ve içinden gelerek çomak soktu AKP iktidarı, az kalsın devlete, devletin itibarına düşmanlık edildi.

* Atatürk ’ün kurduğu dış politikayı terk ettiniz ve maalesef dünyada itibarsız bir ülke hâline getirdiniz. Bu görüntülere iyi bakın. Marmaris yanarken Saray ’da oynuyorlar, Marmaris yanarken Saray ’da milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; haram olsun, zehir zıkkım olsun bunlar. Bu memleketin değerlerini yok ettiniz, parasını iç ettiniz.

* Maalesef katilini eğlendiren bir siyaset, katiliyle dans eden bir siyaset. Dün katil dediğiniz adam, bugün sizin dostunuz, arkadaşınız, dans arkadaşınız. Dün Birleşmiş Arap Emirlikleri ’ne şerefsiz dediler. Sonradan para için eteklerini öptüler; şu düştüğümüz hâle bakar mısınız, düştüğümüz ülkü?

* Dün İbrahim Anlaşması için meydan okuyanlar İsrail Ramazan ayında Mescid-i Aksa ’ya saldırdılar, sıcak sıcak mesaj verdiler. Herzog sizin dostunuz! ‘Katil ’ dediğinizle dost oldunuz! Dış politikayı yerle bir ettiniz, ciddiye alan var, ne de sizinle önemli konuşan var.

* Biliyorlar ama siz paraya teslim olmuş durumdasınız, para için her şeyi yaparsınız! Nasıl ki Rusya ’nın kapısında beklediniz; nasıl ancak dün ‘kötü ’ dediğiniz Darı ’a, Sisi ’ye adam gönderiyorsunuz; para için her şeyi yapacak bir siyaset anlayışıyla aleyhinde karşıyayız.”

“YANGINI SEYRETME DEĞİL, YANGINI SÖNDÜRME UÇAĞI ALIN”

Ağbaba, konuşmasına şöyle devam etti:

* “Marmaris ’e bakın, Marmaris ’e! Bunlar Türk Hava Kurumuna düşmanlık ettikleri için geçen yıl uçakları kaldırmadılar, ‘Ders alın! ’ dedik.

* 20 uçak kiralamışlar değerli arkadaşlar, ne vakit gelecek? 4 Temmuz ’da. Uçak var fakat yangın söndürmek için yok, sefa sürmek için var, yangını bakmak için var.

* Buradan söylüyorum: Yangını seyretme uçağı değil, yangın söndürme uçaklarını alın. Bu yangının sorumlusu sizsiniz; tedbir almayan, çapsız, liyakatsiz devlet anlayışı. Bir taraftan evine ekmek götüremeyen halk, KPSS ’den 100 aldığı hâlde atanamayanlar, üstelik bankalara, devletin kurumuna yandaş atamalar.

* Devleti âdeta bir çiftliğe dönüştürdünüz! Şu fotoğrafa bakın! Bunların hepsi, eski bakan ve eski milletvekili, tümü banka yönetim kurulu üyesi. İtirazınız varsa söyleyin! Bunların tümü banka yönetim kurulu üyesi. Devleti âdeta bir çiftliğe dönüştürdünüz değerli arkadaşlar.

* Bakın, Türkiye ’de, Anadolu ’da 2 tane kötü atasözü var. Birisi, bal tutan parmağını yalar. Yahu, siz balı bırakın, kovanı yediniz kovanı, arıyı yediniz. Bir kötü özdeyiş daha var: Devletin malı deniz yemeyen domuz. İktidara geldiğimiz vakit ‘Devletin malı deniz, yiyen domuz oğlu domuz ’ diyeceğiz.”

'Marmaris yanıyor, saray milletin parasını müzik eşliğinde yiyor', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 'Marmaris yanıyor, saray milletin parasını müzik eşliğinde yiyor' haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum