'Marmaris yanıyor, Erdoğan Okluk Koyu'nda tatil yapıyor'

'Marmaris yanıyor, Erdoğan Okluk Koyu'nda tatil yapıyor', Gündem Haberleri.

'Marmaris yanıyor, Erdoğan Okluk Koyu'nda tatil yapıyor'
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 20:53
'Marmaris yanıyor, Erdoğan Okluk Koyu'nda tatil yapıyor', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Engin Özkoç, Meclis ’te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Marmaris ’teki orman yangınına değinen Özkoç, şu ifadeleri kullandı;

*Marmaris ’te orman yangınları devam ediyor. Kendi hesabımdan az kalsın 1 yıldan beri ‘uçaklar nerede uçaklar ’ diyorum. Hayatımda bir devletin bu değin beceriksizce, bu kadar bakımlı ve geniş bir şekilde yönetildiğine birincil kez şahit oluyorum.

*Bir ülkeye fakat bu değin eyvah edilir. Bakan açıklama yapıyor: ‘Gece görüşlü helikopterler 4 Temmuz ’da gelecek ’ diyor. Sayın Bakan, 4 Temmuza kadar herhangi bir yangın çıkmayacak!

*Yani sen böyle mi düşünüyordun? Bir yıldan beri bas bas bağırıyorum. Insanlar orada 1 yıl öncesinde yanmış, kül olmuş bir ormanla karşı karşıya kalıyoruz. Getirdiğiniz beceriksiz bakan yüzünden orada toplu cinayet yaşandı.

“AKLINIZ DEĞIL MU SİZİN?”

*Bu 1 sene içerisinde gece görüşü olan yangın söndürme helikopterleriyle ilgili süreci 4 Temmuz ’da başlatıyorsunuz, böylece mi? Aklınız yok mu sizin? Ya Türkiye ’deki bütün vatandaşlarıma sesleniyorum, Marmaris bölgesindeki oturan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum: Sizin bu bakana, bu iktidara söyleyecek bir çift lafınız değil mu? Ya ne çağrıda bulunmak, THK uçakları 1 Temmuz ’da uçuşa başlayacak? Yahu THK uçakları, Türkiye Hava Kurumu ’nun uçakları sizin elinizde, sizin hangarınızda değil miydi?

*Ya bizim mühendislerimize teslim etseniz, bizim insanlarımıza teslim etseniz, 3 hafta içerisinde bu uçakları size hazırlanmış ayla getirirdi. Bugüne dek niye beklediniz kardeşim ya? Niye gösteri yapıyorsunuz? Ne işe yarıyor sizin şovunuz?

*Ya orman yangınlarını söndürüyor mu? Cumhurbaşkanı ’nın envanterinde 8 tane uçak var, bunu Cumhurbaşkanı Yardımcısı açıklıyor. Diyor ama: ‘Bizim 8 tane envanterimizde uçak var ’ diyor.

“HİÇ Mİ ÖNGÖRÜNÜZ DEĞIL?”

*Türkiye Cumhuriyeti ’nde yaşayan bütün insanlara soruyorum: Türkiye Cumhuriyeti ’nin envanterinde bir tane yangın söndürme uçağı var mı? Tek bir tane yangın söndürme uçağı var mı? Orman yanıyor gündüz, helikopter kiralamışsınız 3-5 tane; gidiyorlar, suyu döküyor.

*Gece oluyor, hava kararıyor, cayır cayır orman yanmaya devam ediyor. Gece görüşü olan helikopterler nerede, yok… Ya siz nasıl bakan oldunuz? Bunu nasıl görmezsiniz? Kiralık 14 tane uçak, 20 tane helikopter var. Gece görüşü var mı? Yok.

*Peki ne meslek yarıyor bunlar? THK ’nın uçakları 1 Temmuz ’da başlayacak. Ne işe yarıyor 1 Temmuz ’da başlaması? 1 yıldan beri aklınız neredeydi? Yani bütün bunları biz söylemeyecek miyiz?

“ORMANLAR YANIYOR TAYYİP ERDOĞAN TATİLDE”

*Ormanlar yanıyor, Recep Tayyip Erdoğan burada tatil yapıyor, Okluk Koyu ’nda. Ormanların yandığı tarafta yok, yanmadığı tarafta.

*Türkiye ’de ekmek bulamadığı için can sıkıntısı yaşamış vatandaşlarımıza söylüyorum. Türkiye ’de ekmek bulamadığı için, Türkiye ’de çocuğunu okutamadığı için intihar edenlere, işe giremediği için yananlara söylüyorum: Türkiye Cumhuriyeti ’nin Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı; bakın burada Okluk Koyu ’nda tatil yapıyor.

*Tatil yaptığı Saray ’dan prensi karşılamaya bu vesileyle de beceriksizliğini izliyor. Suudi Arabistan ’daki katil prens geliyor, burada Kaşıkçı ’yı öldürtmeye emrini veren katil prens geliyor. Onun için, Okluk Koyu ’ndan prensi karşılamaya sırası gelmişken özel helikopterine biniyor, Dalaman ’a geçecek. ‘Marmaris ’in üstünden şöyle bir direk bakayım ’ diyor. ‘Göreyim, ormanlar nasıl yanıyor? Benim yetkisiz bakanlarım nasıl çaresizce orman yangınlarını seyrediyor? Ben bu konuya nasıl müdahale etmedim de bu ormanlar yanıyor?

*Benim altımda 8 tane uçak var, Türkiye ’nin bir tane yangın söndürme uçağı değil ama ben bir geçerken şuradan bir bakayım ’ diyor Türkiye Cumhuriyeti ’nin Cumhurbaşkanı.

*Tatili burada yapıyor, Marmaris Okluk Koyu ’nda yapıyor. Prensi karşılamaya gidiyor. Prensi karşılamaya sırası gelmişken helikopterle yukarıdan bakıyor. Yarın değişik gün ona tavsiyem; kalkıp gittiği yerde, orada eğer doğrusu Marmaris ’teki yangını yerinde göreceğim diye giderse, bela okurlar ona otobüsün üstünden vatandaşın başına dere atarsa. Bela okurlar… Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir devlet adamı yoktur.

“PRENS UĞURLAMA FOTOĞRAFLARINI NIÇIN PAYLAŞTI?”

*Türkiye Cumhuriyeti ’ne cumhurbaşkanları geliyor, başbakanlar geliyor, krallar geliyor… Ya teamüller var yok mi? Teamüller nedir? Iki Taraflı bir açıklama yaparsınız, birlikte basının karşısına geçersiniz. Peki, Prens Salman ile Cumhurbaşkanı bir araya geldi, çoğu konuda konuştuklarını söylüyorlar.

*Beraber gazetecilerin karşısına çıkabildiler mi? Hayır, çıkmadılar. Peki, neden çıkmadılar? Recep Tayyip Erdoğan, Prens Salman ile birlikte niçin gazetecilerin karşısına çıkamadı? Çünkü bir tanesi ona şu soruyu soracak: ‘Ya Kaşıkçı ’nın öldürme talimatını veren adam bu değil mi? Bununla ilgili dava dosyasını niçin siz kapatıp, görülen davayı durdurup bunu Suudi Arabistan ’a gönderdiniz? Katil bu değil mi? ’ diye sorarlarsa, ne olacak? Bunu 21 pare top atışı engeller mi?

*Bunu turkuaz halıda katili yerine getirmek engeller mi? Bakın bir açıklama metni yapmışlar, açıklama metninde hiçbir şey yok. Şimdi önümüzdeki günlerde anlayacağız; Türkiye Cumhuriyeti ’nin itibarını neye karşılık Tayyip Erdoğan teslim etti? Neye karşılık?.. Türkiye Cumhuriyeti ’nin onurunu neye karşılık?

*Arkadaşlar Suudi Arabistan Prensi ’nin basına verdirttiği fotoğrafı görüyor musunuz? Ya senin ne işin var havaalanında onu uğurlamaya gidiyorsun? Ne işin var? Suudi Arabistan Prensi nerede? Yukarıda. Tayyip Erdoğan nerede? Aşağı el sallıyor, ‘bana dolar gönderir misin ’ diye. ‘Konuştuyduk ya, daha ne yapayım ’ diyor. ‘Gelirken karşıladım ’ diyor. ‘21 pare top atışı yaptım ’ diyor. ‘Sen Türkiye Cumhuriyeti ’nde bir adamın katledilme emrini verdin diyor ama benim için kayda değer olan bu yok; benim için kayda değer olan paradır para ’ diyor ve Türkiye Cumhuriyeti ’nin itibarını temsil eden Erdoğan, o aşağı, prens yukarıda… Böyle bir poz veriyor dünyaya. Ya senin ne hakkın var Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’nin itibarını bu hale getirmeye?

'Marmaris yanıyor, Erdoğan Okluk Koyu'nda tatil yapıyor', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 'Marmaris yanıyor, Erdoğan Okluk Koyu'nda tatil yapıyor' haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum