Marmaris yangınında dördüncü gün: Datça-Marmaris karayolu trafiğe kapatıldı

Marmaris yangınında dördüncü gün: Datça-Marmaris karayolu trafiğe kapatıldı, Gündem Haberleri.

Marmaris yangınında dördüncü gün: Datça-Marmaris karayolu trafiğe kapatıldı
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 10:30
Marmaris yangınında dördüncü gün: Datça-Marmaris karayolu trafiğe kapatıldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Muğla ’nın Marmaris ilçesinde salı günü akşam saatlerinde başlayan yangın hâlâ sürüyor. Çöplükte aralıksız yangın İçmeler ’e ilerliyor. Alevler kuzeyden güneye ilerliyor. Duman ve küller Marmaris ilçe merkezine ulaştı. Datça-Marmaris karayolu da trafiğe kapatıldı.

Meteorolojik verilere kadar öğleden sonra rüzgarın etkisi üç günün en yüksek seviyesine çıkması bekleniyor. Rüzgarın hızının 09.00-16.00 arasında saatte 30-40 km ’ye çıkacağı öngörülüyor.

Sabah 06.00 ’da havadan müdahale her tarafta başladı. Rüzgarın hızının 09.00-16.00 aralarında saatte 30-40 km ’ye çıkacağı öngörülüyor.

Denize iniş-kalkış kabiliyeti olmayan, su olmak için Dalaman Havaalanı ’na iniş yapan Air Tractor ’ler, 3 ton su aldıktan yangın bölgesine geri dönüyor. Bir sorti yaklaşık bir saat sürüyor. Bir uçak yaklaşık 70 km uçarak havalimanında ikmal yapmak zorunda kalıyor.

Orman Genel Müdürlüğü ’nün (OGM) açıklamasına göre 48 helikopter, 13 uçak ile Güvenlik ve Jandarma ’ya ait 20 TOMA alevlere müdahale ediyor.

Dün gece ise OGM ’nin Twitter hesabından şu paylaşım yapıldı:

“Hangi bölgenin hava desteğine gereklilik duyduğu, hangi hava aracının nerede olduğu, hangi kara ekibinin nereden müdahale etmesi gerektiği karar destek sistemlerinin yardımı ve uzun yıllar eğitim almış tecrübeli yangın uzmanlarımızın kararlarına kadar yapılmaktadır. Orman yangını iki kelimeden oluşan kolay bir kavram gibi görünse de tüm personellerimizin hayatı ve mesleğinin bir parçası, ülkemizin düşmanıdır. bu nedenle Yeşil Vatan için yangınla savaşımızı cansiperane bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz.”

Marmaris yangınında dördüncü gün: Datça-Marmaris karayolu trafiğe kapatıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Marmaris yangınında dördüncü gün: Datça-Marmaris karayolu trafiğe kapatıldı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum