Marmaris yangınında alevler Okluk Koyu'na ilerliyor

Marmaris yangınında alevler Okluk Koyu'na ilerliyor, Gündem Haberleri.

Marmaris yangınında alevler Okluk Koyu'na ilerliyor
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 19:34
Marmaris yangınında alevler Okluk Koyu'na ilerliyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

200 hektarı aşkın alanda etkili orman yangınında, ilerleyen alevler Hisarönü Mahallesi, Değirmenyanı mevki, Ahmediye Cadde ’ta yerleşim yerlerini korkutma etmeye başladı.

Önlem amacıyla bölgedeki 20 evdeki, toplam 68 birey ile büyük ve küçükbaş toplam 29 hayvan, 10 tavuk, 1 kedi ve 5 vasıta tahliye edildi.

Alevler Bördübet mevki Karaağaç Tepesi bölgesinde yoğunlaştı. Havadan müdahale yoğun duman sebebiyle yarım saatlik kesintiye uğradı.

Rüzgarın saatteki hızının 45 kilometreyi bulması kara ekiplerine de baskı anlar yaşattı.

Yazlık Saray olarak da tanıdık Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevi ’nin bulunduğu Okluk Koyu ’na içten ilerleyen alevlerin önünün kesilmesi için ekiplerin çalışması sürüyor.

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI: YÜZDE 90 SABOTAJ

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ’ın “Yüzde 90 sabotaj, çünkü yangın üç öbür noktada ansızın aynı zamanlı başladı” açıklaması yapmıştı. Bu bölgede dokunulmamış alanlarda ve özellikle de çam balına elverişli ortamların kül olması ilçede büyük üzüntü yarattı.

Marmaris yangınında alevler Okluk Koyu'na ilerliyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Marmaris yangınında alevler Okluk Koyu'na ilerliyor haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum