Marmaris'teki orman yangınında üçüncü gün

Marmaris'teki orman yangınında üçüncü gün, Gündem Haberleri.

Marmaris'teki orman yangınında üçüncü gün
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 08:56
Marmaris'teki orman yangınında üçüncü gün, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Muğla ’nın Marmaris ilçesinde salı günü saat 20.00 ’de başlayan yangın hâlâ söndürülemedi. Bördübet Yedi Adalar mevkiini saran alevler kısa sürede geniş alana yayıldı; Hisarönü Mahallesi ve Değirmenyan ’ı mevkine ilerledi. Bölgedeki 20 evde yer alan toplam 68 birey, 40 hayvan ve beş vasıta tahliye edildi.

200 hektarı aşkın alanda etkili orman yangınında, ilerleyen alevler şu anda de Çöp Yığını, Okluk Koyu ve Yeşilvadi Mahallesi ’ni tehdit ediyor. Sabahın birincil ışıklarında havalanan uçak ve helikopterler alevlere müdahale ediyor.

Orman Genel Müdürlüğü ’nden alınan bilgiye göre bölgede rüzgarın saatte 23 km., sıcaklık sıradan 27 derece, nem ise ortalama yüzde 50 oranında.

Marmaris'teki orman yangınında üçüncü gün, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Marmaris'teki orman yangınında üçüncü gün haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum