Marmaris'te yüzler gülüyor

Marmaris Belediyesi A.Ş. Personeli Genel İstihdam ile Genel İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşme çerçevesinde maaş artış sözleşmesine varılmıştır. Şirket kadrosunun %61 artırıldığı sözleşme imza töreninde konuşan Başkan Oktay, “Biz de imkanlarımızı zorlayarak koşullarınızı iyileştirmek için üzerimize düşeni yaptık.

Marmaris'te yüzler gülüyor
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:16
Marmaris’te yüzler gülüyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Marmaris Belediyesi A.Ş. Personeli Genel İstihdam ile Genel İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşme çerçevesinde maaş artış sözleşmesine varılmıştır. Şirket kadrosunun %61 artırıldığı sözleşme imza töreninde konuşan Başkan Oktay, “Biz de imkanlarımızı zorlayarak koşullarınızı iyileştirmek için üzerimize düşeni yaptık.

Marmaris Belediyesi iştiraki olan Personel A.Ş. DİSK ile DİSK Genel-İş sendikası arasında 543 işçiyi kapsayan üç yıllık toplu iş sözleşmesinin ikinci yılı için ücret artış sözleşmesi imzalandı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile General-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş'ın imzaladığı sözleşmeye göre çalışanlara yüzde 61 zam yapıldı. Marmaris Belediyesi İçmeler Hizmet Binası önünde düzenlenen imza törenine personel de katıldı. Sözleşme pasta kesilerek kutlandı.

Marmaris Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Murat Çalışkan'ın sözleşme hakkında bilgi vermesinin ardından konuşan General-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş, “Biz işçiler olarak iki yıldır zaten büyük zorluklarla karşılaştık. Marmaris'in felaketlerini ve sonrasında yaşanan ekonomik sıkıntıları hepimiz yaşadık. Bundan oldukça memnunum. Biz ne yaptıysak meslektaşlarımızın iyiliği için meslektaşlarımızla birlikte yaptık. Bunu bizim için yapmaya çalışan bürokratlar başta olmak üzere, son olarak başkanın da tüm sınırları zorladığı ve her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı için sizin adınıza takdir etmek isterim. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra Başkan Mehmet Oktay kürsüye çıktı. Marmaris'in son iki yılda ciddi afetlerle karşı karşıya kaldığını belirten Oktay, "Başka hiçbir şehrin yaşamadığını biz yaşadık. Büyük bir potansiyele ve güce sahip bir şehir olarak bu darbelere rağmen ayakta kalmayı başardık, olmaya da devam ediyoruz. Son aylarda yönetim olarak ne sizin elinizde ne de bizim elimizde olmayan unsurlardan kaynaklanıyor; Hepimiz genel yönetimin kötü yönetiminin sonucunun kurbanı olduk. İmkanlarımızı zorlayarak şartlarınızı iyileştirmek için üzerimize düşeni yapacağımızı beyan ettik. Bugün neyse ki uzun görüşmelerin ardından karşılıklı anlayış çerçevesinde şartlarınızı iyileştirdik. Çok daha iyisini yapabilmeyi diliyoruz. Size çok daha iyisini vermek istiyorum ama dediğim gibi burada asıl olan denge. Görüşme süreci boyunca buna dikkat ettik. Sendika temsilcilerimiz de konunun farkındaydı ve bu anlayışa katıldılar. Amacımız Marmaris sakinlerine ve bu şehre gelen misafirlerimize her zaman daha iyi, daha sağlıklı ve daha güler yüzlü hizmet sunmaktır. Son birkaç aydır yaşadığımız psikolojiyi bir kenara bırakırsak bu, hizmetimizi daha da odaklı hale getirmekle ilgili olacak. Bütün iş kardeşlerimin birer birer geri adım atacağını sanmıyorum. Bu sözleşmeden sonra performansın artacağını düşünüyorum. hepinize güveniyorum. Sözleşmemiz hepimize bir kez daha hayırlı olsun” dedi.

Son yapılan düzenleme ile maaşlar 6.000.972 TL ile 9.000.436 TL arasında değişirken, tüm çalışanlar unvan ve görev yerlerine göre 800 TL ile 2.000 TL arasında hizmet ödeneği aldı. Yönetim ikramiyesi, yakıt yardımı, aile yardımı %50, gıda yardımı %90 artırıldı. Sosyal yardımlarda yüzde 50 ila 350 arasında bir artış yapılan sözleşmedeki tüm bu artış oranları dikkate alındığında toplamda yüzde 61'lik bir artış yapıldı.
Marmaris’te yüzler gülüyor
Marmaris’te yüzler gülüyor
Marmaris’te yüzler gülüyor
Marmaris’te yüzler gülüyor
Marmaris’te yüzler gülüyor

Detaylı bir şekilde, Marmaris’te yüzler gülüyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum