Markete gidiyorum diyen 15 yaşındaki kızdan haber alınamıyor

Markete gidiyorum diyen 15 yaşındaki kızdan haber alınamıyor, Bursa'dan ailesi göre Aksaray'da yaşamış halasının yanında 3 ay önce gönderilen 15 yaşındaki Elife Palta, dün sabahtan saatlerinde Taşpazar Mahallesi Atatürk Bulvarında ikamet eden halasının evinden markete gidiyoru.

Markete gidiyorum diyen 15 yaşındaki kızdan haber alınamıyor
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 21:50
Markete gidiyorum diyen 15 yaşındaki kızdan haber alınamıyor,

Bursa'dan ailesi göre Aksaray'da yaşamış halasının yanında 3 ay önce gönderilen 15 yaşındaki Elife Palta, dün sabahtan saatlerinde Taşpazar Mahallesi Atatürk Bulvarında ikamet eden halasının evinden markete gidiyorum diyerek çıktı. Bir zaman daha sonra Elife Palta eve dönmeyince halası Nezahat Palta (43) kadar aranmaya başlandı.

Market ve civarında yeğenine ulaşamayan hala Nezahat Palta, Aksaray Polis Merkezi Amirliğine giderek kayıp müracaatında bulundu. Polis ekipleri müracaatın peşinde Elife Palta'yı arama çalışmaları başlattı. Biçare hala kameraların karşısında yeğenine çağrıda bulundu.

İlk olarak Elife'nin evden çıkışını ve kayboluşunu anlatan hala Nezahat Palta, “Öbür bir kahvaltı planlamak istedim. Hamur işi yaptım. Börek yapacağım yumurta eksikti. Elife kalk kızım bize marketten bir yumurta al dedim. Ondan sonradan kredi kartımı verdim. Kalktı giyindi üzerini, 'tamamlanmış hala' dedi. 'hala WC'ye girebilir miyim?' dedi, ben de gir dedim. Kredi kartımı oraya bırakıp evden çıkıp gidiyor. Ben 5-10 dakika bekledim. Baktım marketinde bize öyle bir mesafesi yok. Gelmedi oğlumu uyandırdım. Serkan git bak gel dedim. Serkan da gitti markete baktı yoktu oralarda, dünden beri de yeğenime ulaşamıyoruz” dedi.

“Can güvenliğinden fazla korkuyorum”

Yeğeninin can güvenliğinden endişe ederek kamera aleyhinde yeğenine seslenen Hala, “Can güvenliğinden ben fazla korkuyorum. 15 yaşında fakat görünümü 19-20 yaşlarında gibi, her kim yanına tutuyorsa Allah rızası için onunda evladı vardır. Yani bunu düşünerek yola çıksın. Yeğenim geri dön gel. Bak biz sana hiçbir şey yapmadık. Seni fazla seviyoruz. Baban olsun, annen olsun, ben olayım hepimizi hasta ettin. Canım yeğenim neredeysen bize bir ulaş, bize gelmek istemiyorsan ne olursun emniyete git kızım. Bursa'daki çevresinden babası biraz uzaktan tutmak istedi. Elife 15 yaşında da olsa hareketli bir çocuk onun için babası biraz sosyal medyadan uzaktan dursun dedi. Halası sende kalsın dedi. Bende tamam gelsin dedim. 3 ay her tarafında iyiydik” diye konuştu.

Yasin Can - Yavuz Akkan
 

Markete gidiyorum diyen 15 yaşındaki kızdan haber alınamıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum