Mardin'e gelin gelen Ukraynalı Kolos Müslüman olup 'Amine' adını aldı

Türkiye'ye eş olarak gelen Ukrayna vatandaşı Alina Kolos, Mardin'de düzenlenen din değiştirme töreninde Şehadet Sözü'nü getirerek Müslüman oldu ve Amine adını aldı.

Mardin'e gelin gelen Ukraynalı Kolos Müslüman olup 'Amine' adını aldı
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 21:29
Mardin’e gelin gelen Ukraynalı Kolos Müslüman olup ’Amine’ adını aldı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Türkiye'ye eş olarak gelen Ukrayna vatandaşı Alina Kolos, Mardin'de düzenlenen din değiştirme töreninde Şehadet Sözü'nü getirerek Müslüman oldu ve Amine adını aldı.
Ukrayna'da tanıştığı Mahsum Koçak ile Türkiye'de evlenen Ukrayna vatandaşı Alina Kolos, Müslüman olmaya karar vererek Mardin Müftüsü'ne başvurdu. İl müftüsü Ali Hayri Çelik, Kolos'a İslam hakkında bilgi verdi. Daha sonra Kolos için bir din değiştirme töreni düzenlendi. Kur'an-ı Kerim'in okunmasıyla başlayan törende Kolos, Şehadet kelimesini getirerek Müslüman oldu. Amine adını alan Kolos, Kuran-ı Kerim'in okunuşunu dinledi ve duaya eşlik etti. Müslüman bir arkadaştan etkilendiği ve İslam'a ısındığı için İslam'ı seçtiğini belirten Alina Kolos, en büyük arzusunun sevgili kocasıyla mutlu ve huzurlu bir hayat sürmek ve çocuklarının Müslüman olarak yetişmesi olduğunu söyledi.
Tören, İl Müftüsü Alina Kolos'a ihtida belgesi, Kuran-ı Kerim, aile ilmihali ve Kuran-ı Kerim şerhi takdimi ile sona erdi.
Mardin’e gelin gelen Ukraynalı Kolos Müslüman olup ’Amine’ adını aldı
Mardin’e gelin gelen Ukraynalı Kolos Müslüman olup ’Amine’ adını aldı

Detaylı bir şekilde, Mardin’e gelin gelen Ukraynalı Kolos Müslüman olup ’Amine’ adını aldı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum