Mardin'de göle dönen caddede dükkanları su bastı, esnaf caddeye olta attı , MARDİN haberleri

Son Dakika MARDİN haberleri: Mardin’in Kızıltepe ilçesinde dün akşamdan bu yana etkili olan sağanak yağış sebebiyle cadde ve sokaklar göle döndü, dükkanları su bastı. Esnaf kendi imkanlarıyla suyu tahliye etti. Bir esnaf ise göle dönen caddeye olta attı.

Mardin'de göle dönen caddede dükkanları su bastı, esnaf caddeye olta attı
, MARDİN haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 17:37
Mardin’de göle dönen caddede dükkanları su bastı, esnaf caddeye olta attı , MARDİN haberleri, MARDİN İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mardin’in Kızıltepe ilçesinde dün akşamdan bu yana etkili olan sağanak yağış sebebiyle cadde ve sokaklar göle döndü, dükkanları su bastı. Esnaf kendi imkanlarıyla suyu tahliye etti. Bir esnaf ise göle dönen caddeye olta attı.
Kızıltepe’de dünden beri devam eden sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar göle döndü, bazı işyerlerini su bastı. Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanı’nda dükkanları su basan esnaf kendi imkanlarıyla tahliye işlemini gerçekleştirdi. Alt yapı yetersizliğinden şikayetçi olan esnaf göle dönen caddeye olta attı.
Kızıltepe’ye deniz geldi diyerek oltasını sallayan Menduh Ugar, "Balık tutuyorum. Balık tutuyorum burada, bak deniz var Kızıltepe’de" şeklinde konuştu.
Yağmur nedeniyle kepenk indirdiklerini belirten esnaf Özgür Altuğ ise "Dükkanlarımız içinde kaldı, makinemiz içinde kaldı. Gördüğünüz gibi iki dakikalık bir yağmur ile kepenkleri indiriyoruz. Yani mağduruz. Esnaf ve aile olarak elektriğimizi kestik" dedi.
Yazın yeni yapılan caddede alt yapının yetersiz olduğunu söyleyen bir başka esnaf da gün içerisinde ikinci defa su baskını yaşadıklarını vurguladı.
Mardin’de göle dönen caddede dükkanları su bastı, esnaf caddeye olta attı
Mardin’de göle dönen caddede dükkanları su bastı, esnaf caddeye olta attı
Mardin’de göle dönen caddede dükkanları su bastı, esnaf caddeye olta attı
Mardin’de göle dönen caddede dükkanları su bastı, esnaf caddeye olta attı

Detaylı bir şekilde, Mardin’de göle dönen caddede dükkanları su bastı, esnaf caddeye olta attı , MARDİN haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MARDİN ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum