Mardin'de açık hava sinema keyfi başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından "Açık Hava Sineması" etkinliği düzenlendi.

Mardin'de açık hava sinema keyfi başladı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 23:10
Mardin’de açık hava sinema keyfi başladı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından "Açık Hava Sineması" etkinliği düzenlendi.
Tarihi ve kültürüyle adeta bir açık hava müzesi konumunda olan Mardin'de, Valilik ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek sinefillerin hizmetine sunulan açık hava sinemasının faaliyetleri, atıl durumdayken başladı. "Kesişim; İyi ki varsın Eren" filmi.
Tarihi Kasımiye Medresesi'nin altında yaklaşık bin metrekarelik bir alana inşa edilen açık hava sinemasında, etkinliğe araçlarıyla gelen vatandaşlar için modern oturma alanları, çevre düzenlemesi ve otopark alanı oluşturuldu. verimli Mezopotamya ovası.
"Kesişim; İyi ki varsın Eren" filminin gösterimi ile başlayan sinema etkinliği kapsamında haftada bir kez bir film gösterilecek.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin ardından gazetecilere konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, amaçlarının tarihi kentin kadim geleneğini yaşatmak olduğunu söyledi.
Restorasyonun ardından vatandaşları açık hava sinemasında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Süzen, “Anlaştığımız firmaların filmlerini ücretsiz olarak vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Film her Cuma gösterime girecek. Bu sıcak günlere daha da güzellikler katmak dileğiyle. Mardin gerçekten antik bir şehir. Üstümüzde Kasımiye Medresesi, biraz üstümüzde eski Mardin, aşağıda Mezopotamya, gökyüzündeki ay ve yıldızlarla bu güzel tabloya hep birlikte şahit olacağız.
Etkinliğe katılan vatandaşlara belediye ekipleri tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Mardin’de açık hava sinema keyfi başladı
Mardin’de açık hava sinema keyfi başladı
Mardin’de açık hava sinema keyfi başladı
Mardin’de açık hava sinema keyfi başladı
Mardin’de açık hava sinema keyfi başladı

Detaylı bir şekilde, Mardin’de açık hava sinema keyfi başladı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum