Manavgat 'ta aşırı yağış heyelana sebep oldu, karayolu çöktü

Manavgat ’ta aşırı yağış heyelana sebep oldu, karayolu çöktü, Manavgat ilçesinde aşırı yağışların ardından Ulukapı-Karavca yolu İhtiyarlı mevkiine 2 kilometre, Güzelyalı'ya 3 kilometre mesafede yaşanan heyelan sebebiyle yolda göçme meydana geldi.

Manavgat 'ta aşırı yağış heyelana sebep oldu, karayolu çöktü
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 13:29
Manavgat ’ta aşırı yağış heyelana sebep oldu, karayolu çöktü,

Manavgat ilçesinde aşırı yağışların ardından Ulukapı-Karavca yolu İhtiyarlı mevkiine 2 kilometre, Güzelyalı'ya 3 kilometre mesafede yaşanan heyelan sebebiyle yolda göçme meydana geldi. Yolun büyük bölümü baraj gölüne yıkılırken, kalan bölümünde de yer yer büyük çatlaklar oluştuğu gözlendi. Meydana gelen heyelan ve göçmenin ardından olay yerine gelen jandarma ile Orman ve Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) ekipleri kadar yolda gerekli önlemler alınarak yol araç trafiğine kapatıldı. Yetkililer, yolun her tarafta trafiğe açılmasının en düşük 1 hafta süreceğini belirterek, Karavca ve civar köylere ulaşımın Altında Işıklar ve Aksaz üzerinden sağlanacağını dile getirdiler.

dahası Manavgat Barajı ile Karavca arasındaki yolda çökmenin yanı sıra aşırı yağışlar ve heyelan nedeniyle yer yer toprak kaymalarının oluştuğu, bölgede kesim yapan ekiplerin iş makineleri kadar yola dökülen toprakların yoldan kaldırıldığı bildirildi.

Arif Kaplan

Manavgat ’ta aşırı yağış heyelana sebep oldu, karayolu çöktü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum