Man Adası davasında yeni gelişme: Yerel mahkeme Yargıtay'ı dinlemedi

Man Adası davasında yeni gelişme: Yerel mahkeme Yargıtay'ı dinlemedi, Gündem Haberleri.

Man Adası davasında yeni gelişme: Yerel mahkeme Yargıtay'ı dinlemedi
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 12:38
Man Adası davasında yeni gelişme: Yerel mahkeme Yargıtay'ı dinlemedi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2017 ’de, partisinin grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ’a, bir takım sorular yöneltmişti. Man Adası ’ndan Erdoğan ’ın bazı yakınlarına toplam 15 milyon dolar aktarma yapıldığını iddia etti. Açıklamanın hemencecik ardından Erdoğan, bunun yalan olduğunu söyledi, Kılıçdaroğlu hakkında 5 bambaşka dava açıldı.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Erdoğan ve yakınlarının ‘Man Adası ’na para gönderdiği ’ iddiasına ilişkin, Kılıçdaroğlu ’na üç ayrı davada bahşedilen toplam 631 bin TL tazminat ödemesi kararlarının tümünü bozdu.

Dava, Yargıtay ’ın bozma kararının ardındaki her yerde görüldü. Yerel mahkeme, Kılıçdaroğlu ’na daha önce verdiği 359 bin TL manevi tazminat ödemesi kararında direndi.

Man Adası davasında yeni gelişme: Yerel mahkeme Yargıtay'ı dinlemedi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Man Adası davasında yeni gelişme: Yerel mahkeme Yargıtay'ı dinlemedi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum