Maltepe 'de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı

Maltepe ’de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı, Gündem Haberleri.

Maltepe 'de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 14:16
Maltepe ’de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Durum, geçtiğimiz günlerde Maltepe'de meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, ara sokaktan ana caddeye tez ilerleyen 34 THC 93 plakalı bir taksi şoförü, sokak üstünde yer alan 3 yaşındaki Doby isimli köpeğe çarptı. Çarpmanın etkisiyle köpek taksinin tekerleği aşağı bir vakit can çekişirken taksi şoförü de can çekişen köpeği bir vakit izledikten daha sonra arkasına bakmadan kaçtı. Vasıta aşağıda kalan köpeğin ayak ve kalça kısmında kırıklar olduğu öğrenildi.

Kaza anı kamerada

Otomobilin köpeğe çarptığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Emniyet kamerasına yansıyan görüntülerde, ara sokaktan esas caddeye ilerleyen bir taksici, sokak üstünde yer alan köpeğe çarpıp köpeğin can çekiştiği anları bir vakit izledikten sonra hızla durum yerinden uzaklaşıyor.

“Taksici köpeğin üstünden geçiyor ve kapıyı açıp izlemesine rağmen hayvanı orada yaralı şekilde bırakıp gidiyor”

Konu hakkında konuşan Birol Dikal, “Taksici köpeğin üstünden geçiyor. Ve kapıyı açıp izlemesine rağmen hayvanı orada yaralanmış şekilde bırakıp gidiyor. Hatta köpek kafasını çekmeseymiş bir tur daha ezilecekmiş. Hayvan kendini son anda atıyor. pek kötü durumdaydı ama, bizimkiler yarım saat falan görmemiş. Ardından ayrım ettik. Ve fark ettikten daha sonra da annesi başındaydı ve kötü durumdaydı, ciddi fena durumdaydı. Biz veterinere götürdük. Hala iyileşme sürecinde zaten. Kalça kemiğinde 13 santimlik kayma oldu. Bunun röntgen görüntüleri de mevcut.

Kemiklerde yer yer çatlaklar, kırıklar var. Hayvan şu an arabalardan bile korkuyor, arabalara bile istemiyor. Kazadır bu olur, insanlık hali hepimiz kaza yapabiliriz lakin çarpıp bu halde bırakması bizim en çok zorumuza dışarı giden durum. Bu köpeğe yapılan yarın bir insana da yapılır. Yetkililerden taksicinin hemen bulunmasını istiyorum” dedi.

Aykut Şiddet - Sevgi Canpolat

 

 


 

Maltepe ’de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum