Maltepe'de kadına şiddete karşı farkındalık eğitimi

Maltepe Belediyesi, belediye personelinden başlayarak “farkındalık yaratmaya” yönelik bir dizi eğitim düzenlemektedir.

Maltepe'de kadına şiddete karşı farkındalık eğitimi
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 15:29
Maltepe’de kadına şiddete karşı farkındalık eğitimi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Maltepe Belediyesi, belediye personelinden başlayarak “farkındalık yaratmaya” yönelik bir dizi eğitim düzenlemektedir.
Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şubesi, Maltepe Belediyesi çalışanlarına “Kadınlara El-Ka-Ka-Maz” başlığı altında bir dizi eğitim veriyor. Eğitimlerle personelin kadına yönelik şiddete erkek bakış açısını sorgulaması ve farkındalık yaratması hedefleniyor.

Polis personeli ile başladı.
Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimlerin ilki Zümrütevler Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası'nda gerçekleştirildi. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve erkeklerin bilinçlendirilmesi amacıyla polis personeline “El Kal-Ka-Maz aux femmes! ". Eğitime personelle birlikte Polis Polisi, Kadın ve Aile Hizmetleri ile Sosyal Destek Hizmetleri yetkilileri de katıldı. Eğitimler Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kadrosuna bağlı uzman sosyolog ve psikologlar tarafından verilmektedir.

"Şiddet topluma ihanettir"
Eğitimde temel hak ve özgürlükler çerçevesinde kadına yönelik şiddet türlerini kapsamlı bir şekilde ele alan uzman psikolog Büke Okyay, “Kadına yönelik şiddet; Kadınların maruz kaldığı fiziksel, cinsel, ekonomik ve psikolojik eylemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Şiddetin etkisi sadece şiddet mağdurları ile sınırlı değildir, şiddet topluma ihanettir. Anne, baba ve çocuklar dahil ailede yaşayan herkes bu şiddetten etkilenmektedir. Sorunlarımızı konuşarak çözmeliyiz. Sürekli hata aramaktan kaçınmalıyız. Öfkeliyken agresif davranmamalıyız. Çatışmaları olumlu bir şekilde çözmek için çaba göstermeliyiz. Hakaret ve hakaret içeren sözler kullanmamalıyız. Öfkeyi kontrol edebilmek için gerektiğinde kendimizi daha iyi ifade edebilen ve anlayan uzmanlardan destek almalıyız. Kadına şiddet inancımızla bağdaşmaz. Dinlemelisiniz, anlamalısınız, kendinizi diğerinin yerine koymalısınız'' dedi.

Eğitim devam edecek
Kadın ve Aile Müdürü Şehirban Çelebi, eğitimin sürekliliğine ilişkin yaptığı açıklamada, “Kadına yönelik şiddetin önlenmesi kapsamında belediyemiz Emniyet Müdürlüğü ile erkek odaklı duyarlılık eğitimlerine başladık. Bu eğitim belediyemizin tüm şubelerinde görev yapan erkek personelimize verilecektir. Bundan sonraki süreçlerde de farkındalığın yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla kafeler, kuaförler, pastaneler, siteler, sivil toplum kuruluşları ve tüm kamusal alanlarda farkındalık eğitimleri serisi şeklinde eğitimlerimize devam etmeyi hedefliyoruz. Kadınlara karşı şiddet.
Maltepe’de kadına şiddete karşı farkındalık eğitimi

Detaylı bir şekilde, Maltepe’de kadına şiddete karşı farkındalık eğitimi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum