Malatya'da 'kayısı yetiştiriciliği' dersi tarım okulları müfredatına alınacak

Malatya'da düzenlenen kayısı yetiştiriciliği branş programı hazırlık çalıştayının ardından kayısı yetiştiriciliği kursunun ziraat okulunun müfredatına alınması konusunda mutabakata varıldı.

Malatya'da 'kayısı yetiştiriciliği' dersi tarım okulları müfredatına alınacak
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:35
Malatya’da ’kayısı yetiştiriciliği’ dersi tarım okulları müfredatına alınacak, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Malatya'da düzenlenen kayısı yetiştiriciliği branş programı hazırlık çalıştayının ardından kayısı yetiştiriciliği kursunun ziraat okulunun müfredatına alınması konusunda mutabakata varıldı.
Dünyanın kayısı başkenti olarak bilinen Malatya'da Ziraat Okulu müfredatına dahil edilecek kayısı üzerine bir çalıştay düzenlendi. Öğretmenevi'nde düzenlenen 3 günlük çalıştayın kapanış toplantısı gerçekleşti. Malatya Büyükşehir Belediyesi, sektör, sivil toplum kuruluşları ve il milli eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen kayısı yetiştiriciliği branş programı hazırlık çalıştayının kapanış toplantısında, kayısı kursunun eğitime dahil edilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Malatya kayısı ilinde ziraat mektebi müfredatı.
Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Malatya milli eğitim il başkanlığı tarafından düzenlenen kayısı yetiştiriciliği branş müfredatı hazırlık çalıştayının 3 gün sürdüğünü ve kayısı ıslah programına dahil edildiğini söyledi. Malatya'da ziraat liseleri kursunda. Özdemir, "Uzmanlarımız, meslek liselerinde kayısı yetiştiriciliğinin bir branş olarak tanımlanması için istişarelerde bulundular. Uzmanlarımız ilgili müfredatı yazacak. Uzmanlarımız bu alanda tecrübeli olduğu için programı yazmakta zorlanmayacaklar. Çok işimiz var. değerli hocalar Kayısı eğitimine büyük destek veren Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu çalışma ile Malatya olarak sesimizin tüm Türkiye'ye ve dünyaya ulaşacağına inanıyorum. Çünkü yenilik yapıyoruz” dedi.
Malatya’da ’kayısı yetiştiriciliği’ dersi tarım okulları müfredatına alınacak
Malatya’da ’kayısı yetiştiriciliği’ dersi tarım okulları müfredatına alınacak

Detaylı bir şekilde, Malatya’da ’kayısı yetiştiriciliği’ dersi tarım okulları müfredatına alınacak başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum