Malatya'da 3 günde bin 135 kaçak göçmen sınır dışı edildi

Malatya'da 3 günde bin 135 kaçak göçmen sınır dışı edildi, Gündem Haberleri.

Malatya'da 3 günde bin 135 kaçak göçmen sınır dışı edildi
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 16:30
Malatya'da 3 günde bin 135 kaçak göçmen sınır dışı edildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün yamalı göçle mücadelesi aralıksız sürüyor. Türkiye'ye yasa dışı yollardan giren, polis ve jandarmanın yaptığı çalışmalarda yakalanan Göç İdaresi Müdürlüğü Geçici Geri Gönderme Merkezi'nde geçici süreyle kalan düzensiz göçmenlerin ülkelerine gönderilmeleri için araştırmalar devam ediyor.

Malatya İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geçici Geri Gönderme Merkezi'ne getirilen bin 135 baştan savma göçmen, Malatya Havalimanı'nda polis ve jandarma gözetiminde Afganistan'dan gelen yolcu uçağına bindirilerek ülkelerine gönderildi.

Malatya'da son 3 günde 5 charter seferle bin 135 Afganistanlı göçmen ülkelerine gönderildi. öte taraftan, 2022 yılında Türkiye'de sınır dışı edilen toplam yamalı göçmen sayısının ise 42 bin 666'ya ulaştığı öğrenildi.

Hatice Yetmen - Erdal Akbuğa
 

Malatya'da 3 günde bin 135 kaçak göçmen sınır dışı edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Malatya'da 3 günde bin 135 kaçak göçmen sınır dışı edildi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum