Mahkeme, valilik yasaklarına itirazı kabul etmedi

Mahkeme, valilik yasaklarına itirazı kabul etmedi, Gündem Haberleri.

Mahkeme, valilik yasaklarına itirazı kabul etmedi
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 19:24
Mahkeme, valilik yasaklarına itirazı kabul etmedi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Eskişehir Valiliği, açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü yürüyüş, oturma eylemi, stant, çadır kurma, afiş, pankart asma, konser, festival ve festival gibi etkinliklerin 10 Mayıs itibariyle 15 günlüğüne yasaklandığını açıkladı.

Valiliğin internet sitesinden yasaklamaya ilişkin açıklamada, kararın Eskişehir ’in kolaylık ortamı, halk güvenliğinin sağlanması, kabahat işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin, genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla alındığı belirtildi.

Valiliğin yasak kararı kentte 12-15 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan müzik festivalini de etkiledi. Organizasyon şirketi avukatları yoluyla valilik kararının iptal edilmesi talebiyle Eskişehir İdare Mahkemesine başvuruda bulundu.

İTİRAZ KABUL EDİLMEDİ

İdare Mahkemesi gündemine aldığı taleple ilgili Eskişehir Valiliğinden yasaklara ilişkin savunma yazısı istedi. Bugün savunma yazısıyla birlikte dosyayı her yerde görüşen mahkeme, valilik yasaklarını haklı bularak, iptal kararına itirazı kabul etmedi.

SAHNE SÖKÜLÜYOR

Organizasyon şirketi kadar arasında Teoman, Can Bonomo, Haluk Levent, Levent Yüksel, Emre Aydınlatılmış, Hayko Cepkin, Gazapizm ve Yeni Türkü gibi sanatçıların sahne alacağı platform için kurulum çalışmaları devam ediyordu.

İdare Mahkemesinin kararıyla birlikte sahnenin söküm işlemlerine başlandı. (DHA)

Mahkeme, valilik yasaklarına itirazı kabul etmedi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum