Mahalle sakinlerinden yol kapatma tepkisi

Mahalle sakinlerinden yol kapatma tepkisi, Gölbaşı ilçesinde Yeni Semt ile Kurugeçit Mahallesi'ni birbirine bağlayan ve birçok ikametin bulunduğu Göl Caddesi üzerindeki rayların üzeri hemzemin geçit olarak kullanılıyor.

Mahalle sakinlerinden yol kapatma tepkisi
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 08:59
Mahalle sakinlerinden yol kapatma tepkisi,

Gölbaşı ilçesinde Yeni Semt ile Kurugeçit Mahallesi'ni birbirine bağlayan ve birçok ikametin bulunduğu Göl Caddesi üzerindeki rayların üzeri hemzemin geçit olarak kullanılıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları, geçtiğimiz günlerde Tecirli köyü girişinde tren raylarından geçmeye çalışan motosiklete tartı treninin çarpması sonucu 2 kişinin hayatını kaybetmesinin ardındaki resmen hemzemin geçidi olmayan yola kapatmaya başladı. Beton blok yaparak firari geçidi kapatmak isteyen görevlilere semt sakinleri karşı çıktı.

Göl Caddesi'nde yaşayan semt sakinleri meslek makinelerinin bölgeyi terk etmelerini istedi. Kurugeçit Mahallesi Muhtarı Celal Arıkçı yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı meyve ve sebze bahçelerinin bulunduğu caddenin tren yolu geçidinin kapatılmasına tepki göstererek, "Benim vatandaşımın çocuğu okula gitmek isterken nereden gelip geçecek, 1 ekmek almak için nereden geçecek, yangın olduğu süre hastamız olduğu vakit ne yapacağız? Ne yapmamız lazım ileride hemzemin geçit var lakin mesafesi uzaktan. Biz bu geçidin kapatılmasını istemiyoruz” dedi. Topluluk bir vakit daha sonra eylemlerine son verirken, çalışmaların yapılması halinde eylemlerine devam edeceklerini belirtti.,

Kürşat Aktaş

Mahalle sakinlerinden yol kapatma tepkisi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum