Maden ocağındaki göçükten dram çıktı

Maden ocağındaki göçükten dram çıktı, Gündem Haberleri.

Maden ocağındaki göçükten dram çıktı
Editör: 15Haber
25 Mayıs 2022 - 08:39
Maden ocağındaki göçükten dram çıktı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Acıpayam ’a tabi Karaismailler Mahallesi Devekonağı mevkiinde faaliyet belirten krom madeninde meydana gelen iş kazasında, 40 yaşındaki operatör Ali Rıza Kut göçük aşağı kalarak hayatını kaybetti.

16 takım arkadaşının kendi çabalarıyla kurtulmayı başardığı madende ekmek parası için mücadele ederken canından olan Ali Rıza Kut ’un cansız bedenine yaklaşık 3 saatlik bir çalışmanın peşinde 360 metre mesafede ulaşıldı.

AFAD ve itfaiye ekiplerinin yoğun çabalarına rağmen kurtarılamayan Ali Rıza Kut ’un cenazesi otopsi için adli tıp morguna kaldırıldı.

Maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden operatör Ali Rıza Kut ’tan geriye doğru 1 ’isi yen doğmuş 6 erkek çocuk ile mücadelelerle doymuş bir biyografi kaldı.

Çocuklarının geleceği için hayatı boyunca madenlerle çalışan Ali Rıza Kut ’un, her gün Muğla ’nın Dalaman ilçesine emrindeki Narlı Mahallesi ’nden kilometrelerce yolu gidip gelerek para kazanmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Acı haberin ardındaki bölgede gerçekleşen arama kurtarma çalışmalarına takviye veren Karaismailler Mahalle Muhtarı Mesut Salman, “Akşam saatlerinde göçük meydana geldi.

Haberimiz olur olmaz madene geldik. Göçük altında bir arkadaşımız kaldı. Yaralı çıkardık lakin maalesef kaybettik. Madenin son noktası olan 360 metrelerde göçük oluyor. Çok üzgünüz” dedi. (İHA)

Maden ocağındaki göçükten dram çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Maden ocağındaki göçükten dram çıktı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum